logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

Zasiłki na dzieci. Niemcy, Belgia, Holandia

Przelewy bez granic > Akademia Ferpay  > Zasiłki na dzieci. Niemcy, Belgia, Holandia

Zasiłki na dzieci. Niemcy, Belgia, Holandia

Niemcy, Belgia i Holandia należą do najpopularniejszych kierunków emigracji zarobkowej Polaków. Nasi rodacy wybierają wspomniane kraje ze względu na wysokie zarobki, łatwość w znalezieniu zatrudnienia oraz niedalekie odległości do Polski. Ostatni powód sprawia, że na wyjazdy nie decydują się zwykle całe rodziny. Najczęściej bywa tak, że za granicę wyjeżdża mężczyzna. I choć rozłąka bywa trudna- argumentem za emigracją zarobkową są zazwyczaj kwestie finansowe. 

Świadczenia finansowe zwykle nazywane są zasiłkiem. Nazwa jest nieco myląca, ponieważ wypłata środków nie zależy od wysokości dochodów starającego się o finansowe wsparcie. Niemieckie Kindergeld, holenderskie i belgijskie Kinderbijslag wypłaca rząd danego kraju, uczestnicząc finansowo w kosztach związanych z wychowaniem i edukacją dzieci.

 

 

NIEMCY

Kindergeld przysługuje dzieciom do… 25 roku życia. Zasiłek wypłacany jest przez  Niemiecką Kasę Świadczeń Rodzinnych (Familienkasse). Warunkiem ubiegania się o pieniądze jest posiadanie nieograniczonego obowiązku podatkowego w Niemczech. Co ważne- można się starać o wypłacenie zaległego zasiłku. Jeżeli zatem składamy dokumenty w listopadzie, a zatrudnieni jesteśmy co najmniej od kwietnia- możemy się ubiegać o wypłacenie Kindergeld za pół roku wstecz.

 

 

Kindergeld za rok 2018 wynosi:

 

194 euro na pierwsze dziecko

194 euro na drugie dziecko

200 euro na trzecie dziecko

225 euro na czwarte i każde kolejne dziecko

 

 

HOLANDIA

Holenderski Kinderbijslag przysługuje dzieciom do 18 roku życia i jest wypłacany przez holenderski urząd SVB. Wniosek o dofinansowanie można składać już po 3 miesiącach pracy. Warunkiem jest odprowadzanie składek socjalnych do holenderskiego urzędu. Podobnie jak w Niemczech- można wnioskować o wypłacenie zasiłku wstecz. Tu jednak rekompensatę można otrzymać aż za 12 przepracowanych miesięcy. Wysokość Kinderbijslag w Holandii zależy od wieku dziecka i jest wypłacany kwartalnie.

 

 

Kinderbijslag za rok 2018 wynosi:

 

dzieci do 5 lat – 201,05 euro/kwartał

dzieci od 6 do 11 lat – 244,13 euro/kwartał

dzieci do 18 lat – 287,21 euro/kwartał

 

 

BELGIA

Podobnie jak w Holandii wypłata zasiłku uzależniona jest o regularnego opłacania składek socjalnych. Świadczenie jest przyznawane przez Fundusz Świadczeń Rodzinnych (Kinderbijslagfonds) i podobnie jak w Niemczech przysługuje dzieciom, które nie ukończyły 25 roku życia. Sumy nie są może bajońskie, jednak rząd Belgii przewidział do Kinderbijslag szereg dodatków: comiesięczny dodatek po ukończeniu przez dziecko  6, 12 oraz 18 roku życia lub premia szkolna wypłacana co roku w sierpniu. Ważną sprawą jest także możliwość starania się o wypłatę wstecz. W Belgii to rekordowe 5 lat!

 

 

Kinderbijslag za rok 2018 wynosi:

 

92,09 euro na pierwsze dziecko

170,39 euro na drugie dziecko

254,40 euro na trzecie i każde kolejne dziecko

 

 

Mieszkasz lub pracujesz za granicą? Z pewnością od czasu do czasu wysyłasz pieniądze do Polski. Jeżeli  cenisz wysoki kurs walut, szybkość i bezpieczeństwo transakcji zapraszamy na  stronę FERPAY. Każdy pierwszy przelew wykonujemy ZA DARMO, wystarczy podać kod: HELLO. Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Praca za granicą. Jak działają agencje pracy

Praca za granicą to dla większości wyjeżdzających za granicę Polaków doskonała szansa na lepsze jutro. Wg badań przeprowadzonych przez Centrum Badania...

Zamknij