logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

Żarty żartami ale kasa się musi zgadzać czyli Prima Aprilis po ferpayowemu!

Przelewy bez granic > Lifestyle  > Żarty żartami ale kasa się musi zgadzać czyli Prima Aprilis po ferpayowemu!

Żarty żartami ale kasa się musi zgadzać czyli Prima Aprilis po ferpayowemu!

W kwestii pieniędzy nie ma żartów. Tutaj powierzone nam zaufanie cenimy najwyżej i zawsze poważnie podchodzimy do każdego euro, funta, franka, różnej maści koron i innych walut. Ale historia Prima Aprilis jest stara i dużo już widziała. Nie raz z ludzkiej naiwności się zaśmiała więc dlaczego by nie uśmiechnąć się razem z nią? Dlatego dziś przedstawiamy Wam klasykę prima aprilisowego żartu!

Historia Prima Aprilis sięga czasów dawnych. Upatruje się jej początków już w rzymskiej mitologii i losie bogini Ceres szukającej córki, która została wyprowadzona w przysłowiowe pole. W starożytnym Rzymie 1 kwietnia obchodzono również Veneralia, które łączono z Cerialiami i był to dozwolony czas na żarty różnej maści.

W średniowieczu zaczęto go nazywać dniem głupców. Ma to swoje źródło w wielowiekowej tradycji rozpoczynania nowego roku świętami wielkanocnymi, które często wypadały właśnie 1 kwietnia. Gdy papież Grzegorz XII w 1582 roku wprowadził nowy kalendarz chrześcijański według, którego nowy rok rozpoczynał się 1 stycznia do wielu osób informacja ta nie dotarła! I nadal uparcie nowy rok świętowali 1 kwietnia. Nie dowierzali nowej tradycji. Dlatego nazwano ich “głupcami” a 1 kwietnia stał się ich świętem! W krajach anglosaskich do tej pory z resztą takie nosi miano.

Spaghetti na drzewach

Pierwszy masowy żart miał miejsce w 1957 roku, kiedy to telewizja BBC w programie Panorama puściła materiał o niezwykłych plonach. Ze względu na bardzo dobre warunki pogodowe w 1957 roku, pierwszy raz w historii, rolnicy z południa Szwajcarii mogli zebrać spaghetti, które… wyrosły na tamtejszych drzewach! Telefony stacji się rozdzwoniły! Brytyjczycy pytali, gdzie mogą dostać nasiona by wyhodować własne drzewa spaghetti?!

Pończocha wydobywająca kolor

Kilka lat później do klasyki kwietniowych żartów dołączył szwedzki pomysł. W 1962 jedyny istniejący kanał telewizyjny nadający w oczywistych dwóch kolorach – białym i czarnym- za pomocą eksperta podał do wiadomości publicznej szokującą informację. Wystarczy na telewizor założyć pończochę a telewizja nabierze kolorów. Jest to możliwe dzięki tzw. “podwójnej interferencji szczelinowej”, którą można uzyskać dzięki nylonowi z pończoch! Ponoć do dziś chodzą po szwedzkich rodzinach historie jak rodzice czy dziadkowie w popłochu darli pończochy zakładając je na odbiorniki telewizyjne!

Tajemniczy stan nieważkości

W 1977 roku brytyjski astronom, który był znaną i cenioną publicznie postacią, ogłosił w audycji radiowej, że dokładnie 1 kwietnia 1977 roku o godzinie 9:47 będzie miało miejsce niesamowite wydarzenie, które w fizyce i astronomii normalnie się nie zdarza. Dzięki wyjątkowemu układowi planet i relacji energii między nimi na Ziemi będzie odczuwalny stan nieważkości. Wszyscy, którzy o tej porze podskoczą, będa mieli szansę odczuć to, co prawdziwi astronauci – uniosą się w powietrzu przez moment zanim zaczną opadać. Podobno nawet po ogłoszeniu informacji o żartobliwym charakterze rewelacyjnej wiadomości setki osób dzwoniły przekonane, że udało im się ten stan osiągnąć!

Jak widać więc fantazja twórców żartu jest nieograniczona ale autosugestia, która zależna jest od naszej własnej inicjatywy zdaje się znacznie bardziej komiczna! Zatem z uśmiechem na twarzach polecamy Wam zrobić dziś przelewy, które nawet przy takim dniu traktujemy bardzo serio! >>>TUTAJ<<<

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Historia funta brytyjskiego w pigułce

Inaczej funt szterling to najstarsza funkcjonująca do tej pory waluta na świecie. Jego historia jest więc długa, ciekawa i dość...

Zamknij