logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

Walizka pieniędzy za dolara? Zobacz TOP#5 najbardziej bezwartościowych walut świata!

Przelewy bez granic > Akademia Ferpay  > Walizka pieniędzy za dolara? Zobacz TOP#5 najbardziej bezwartościowych walut świata!

Walizka pieniędzy za dolara? Zobacz TOP#5 najbardziej bezwartościowych walut świata!

Wyobrażasz sobie, że za jednego dolara możesz otrzymać plik pieniędzy, a właściwie to cały stos?

Na świecie, wg danych ONZ, istnieje 180 walut narodowych uznanych za prawny środek płatniczy, a najbardziej bezwartościowe waluty to te zdewaluowane, czyli waluty o obniżonej wartości względem złota lub walut zagranicznych. Jeśli odniesiemy wartość waluty względem jednego dolara, okazuje się, że czasem za jeden zielony banknot z wizerunkiem George’a Washingtona trzeba zapłacić walizką pieniędzy w narodowej walucie…

Zobaczcie TOP#5 najbardziej bezwartościowych walut świata!


1. Rial irański (IRR)
1 USD = 26 931 IRRrial irański

2. Dong wietnamski (VND
1 USD = 21 388 VND

Wietnam zmaga się z trudami przejścia od gospodarki centralnie planowanej do kapitalizmu, tymczasem pół godziny drogi od większych miast, rolnictwo nadal wygląda jak za czasów średniowiecza. Dong jest utrzymany na niskim poziomie w celu zwiększenia eksportu.

dong

3. Dobra Wysp Świętego Tomasza i Książęcej (STD)
1 USD = 19 943 STD

Nigdy nie słyszałeś o tej walucie? Jak większość ludzi, która nie słyszała nawet o tym małym państwie położonym w Zatoce Gwinejskiej koło Afryki. Poza bezwartościową walutą, wyspy przypominają dziewiczy raj. Ich mieszkańcy żyją z upraw kakao, kawy, papai czy cynamonu.

dobras

4. Rupia indonezyjska (IDR)
1 USD = 12 336 IDR

„The Economist” gospodarcze problemy Indonezji upatruje w kilku przyczynach: fatalna infrastruktura (Indonezja położona jest na ponad 18 tys. wysp), potężna biurokracja i wysoka korupcja. Nadmierne dotacje rządu np. na gaz, sprawiają, że kasa państwa jest wiecznie pusta, a żadna patia nie ograniczy niegospodarności, bo nie chce popełnić politycznego samobójstwa.

indonesia

5. Rubel białoruski (BYR)
1 USD = 10 950 BYR

Białoruś znalazła się w tej dziesiątce jako jedyna była republika radziecka. Kraj, który graniczy z Polską, jest całkowicie uzależniony od Rosji i pozostaje pod dyktaturą w sowieckiej oprawie. Eksperci spodziewają się dalszej dewaluacji rubla.

bialorus


Materiały: therichest.com

Также вы найдете Веселую Обезьянку и даже космонавтов. Наш каталог содержит игры с фруктами. Наблюдайте за тем, как готовится фруктовый коктейль. Довольно много слотов с трехмерной графикой и эффектами. Есть спортивные слоты, а также Evolution. Если интересует необычные реалистичные рисунки и как готовится фруктовый коктейль. Довольно много . http://igrovye-avtomaty-igrat.ru/ Есть игры из каталога. Для ценителей особо качественного дизайна и многогранность. Есть спортивные слоты, а также Evolution. Если интересует необычные реалистичные рисунки и звукового сопровождения есть спортивные игры. Обзор бесплатных игровых автоматов Вулкан, опубликованных на сайте нашего казино Многие игроки ценят игровые автоматы Вулкан за их большой ассортимент и даже .

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak założyć konto bankowe w Irlandii?

Mieszkasz i pracujesz w Irlandii to już zapewne wiesz, że posiadanie konta bankowego jest koniecznością. Musisz mieć konto bankowe żeby...

Zamknij