logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

W jakiej walucie oszczędzać?

Przelewy bez granic > Akademia Ferpay  > W jakiej walucie oszczędzać?

W jakiej walucie oszczędzać?

Zagranicą wielu z nas stara się jak najwięcej zaoszczędzić. Pracujemy w różnych krajach, wynagrodzenia dostajemy we właściwych im walutach. W relacji do złotego niemal każda z nich jest silniejsza i bardziej stabilna. A jednak istnieje kilka walut godnych większego zaufania i Waszej uwagi. Poznajcie najbardziej stabilne waluty na świecie, w które warto zainwestować swoje oszczędności.

 

 

Dolar amerykański

 

Obojętnie jak wiele złego wydarzyło się w Stanach Zjednoczonych, ile kryzysów i krachów giełdowych przeżył ten kraj to właśnie jego waluta jest uważana za najsilniejszą i najbardziej stabilną. I z perspektywy czasu trzeba przyznać, że nie ma na świecie drugiej waluty, która może się pochwalić niemal identycznym indeksem jak 20-30 lat temu. Odchylenia są kilkunastoprocentowe na horyzoncie czasowym liczącym kilkadziesiąt lat! Aby pokazać z jakim gigantem mamy do czynienia możemy zdradzić, że w przypadku polskiego złotego odchylenia są liczone w kilkuset procentach!

Dobra kondycja dolara wynika z kilku czynników, nie jest zależna jedynie od działań gospodarczo-politycznych USA. Pierwsze i najważniejsze – 63% światowych rezerw wciąż jest przechowywanych w tej walucie. Do tego co druga transakcja handlowa jest przeprowadzana w dolarach. Dodatkowo wiele zupełnie suwerennych państw przyjęło amerykańską walutę jako własną, oficjalną i urzędową – np. Ekwador czy Salvador.

Takim zaufaniem nie cieszy się żadna inna waluta na świecie. Skoro więc całe państwa powierzają jej swoją gospodarkę to może warto w niej ulokować swoje oszczędności?

 

Euro

 

Jest uważane za drugą najważniejszą walutę na świecie. Pomimo tego, że jest jedną z najmłodszych, zdobyła bardzo duże zaufanie wielu państw. Prócz dziewiętnastu członków strefy euro zupełnie dobrowolnie euro jako walutę urzędową przyjęło Kosowo, Czarnogóra i Andora. Dodatkowo wiele innych państw postanowiło powiązać kurs własnych walut z kursem euro (np. Bułgaria). Ma to rację bytu, bowiem to właśnie europejska waluta zaczyna mieć coraz większy udział w handlu międzynarodowym oraz rezerwach światowych. Zaczyna być prawdziwie konkurencyjna wobec amerykańskiego dolara, który rządził światem niepodzielnie od dziesiątek lat. Zainwestowanie własnych oszczędności w walutę, która ma za sobą niemal cały kontynent nie może być nie trafioną inwestycją!

 

Korona norweska

 

Stanowi ciekawą alternatywę dla dwóch powyższych. Nie gra kluczowej roli w światowym rynku, można powiedzieć wręcz, że trzyma się na uboczu. I może na tym polega jej potęga! Jest samowystarczalna, stabilna i płynna. Duży w tym udział przychodów z ropy naftowej. Dzięki nim państwo nie ma problemów z długiem publicznym i polityką pieniężną. Skoro więc koronę norweską cechuje tak mądre zarządzanie to ulokowanie w niej swoich oszczędności może być niegłupim pomysłem.

 

Oszczędzać też możesz dzięki Ferpay! Wymieniaj waluty po lepszych kursach niż mają inni, spakuj do własnego e-walletu. Sam się przekonaj jak z nami się opłaca >>>

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolorowych, radosnych, wiosennych Świąt Wielkanocnych!

Kochani!   Niechaj nadchodzący czas świąteczny będzie dla Was wyjątkowym, spędzonym w gronie Najbliższych, przy suto zastawionym stole, w tle...

Zamknij