logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

W jaki sposób najlepiej zabezpieczyć finansowo dziecko podczas wyjazdu?

Przelewy bez granic > Akademia Ferpay  > W jaki sposób najlepiej zabezpieczyć finansowo dziecko podczas wyjazdu?

W jaki sposób najlepiej zabezpieczyć finansowo dziecko podczas wyjazdu?

Sezon letni w pełni. Wszystkim rodzicom zależy przede wszystkim na tym, by ich pociechy miały udane wakacje. Coraz częściej wysyłamy je na kolonie, by mogły spędzić czas z rówieśnikami. Wykupujemy im wycieczki zagraniczne, aby mogły zwiedzić liczne atrakcje, poznać inną kulturę i obyczaje. A czasem po prostu wysyłamy je do rodziny mieszkającej w innym mieście, lub w innym kraju. Jednak bez znaczenia, gdzie tegoroczne wakacje spędzi nasze dziecko – zawsze towarzyszą nam wątpliwości i obawy, nie tylko te dotyczące jego bezpieczeństwa, ale również tego, w jaki sposób najlepiej zapewnić mu wystarczające środki finansowe, minimalizując jednocześnie ryzyko kradzieży lub innych strat.

 

Nieważne, czy nasza pociecha jest jeszcze w szkole podstawowej, czy jest już nastolatkiem. Nie podlega wątpliwościom, że podczas wyjazdu na wakacje musimy zadbać, by dziecko miało pieniądze na swoje wydatki. Na pamiątki, słodycze, przyjemności czy dodatkowe jedzenie, jeśli mamy w domu małego pasibrzucha. I tu zawsze pojawia się dylemat – w jakiej formie i w jaki sposób, zapewnić dziecku wystarczającą sumę pieniędzy? Tym bardziej, że kwota będzie spora, biorąc pod uwagę np. dwutygodniowy wyjazd. Zazwyczaj wręczamy dziecku gotówkę, razem ze szczegółową instrukcją obsługi, oraz wykładem, jak ma uważać na pieniądze.

 

Zasada pierwsza brzmi: „Tylko nie zgub!”.
Zasada druga: „Uważaj, żeby nikt ci nie ukradł!”.
Zasada trzecia: „Tylko nie wydaj wszystkiego od razu! Musi ci starczyć na dwa tygodnie!”.

 

Efekt będzie taki, że nieuważne i roztrzepane dziecko i tak zapomni o pieniądzach, gdy tylko wpadnie w wir zabawy, lub gdy będzie zafascynowane, otaczającymi je zewsząd atrakcjami. Finalnie, albo gotówkę naprawdę zgubi, albo padnie ofiarą złodzieja. Rozrzutne dziecko, mające lekką rękę do pieniędzy i tak wyda większą część pierwszego dnia, a przy odrobinie zamiłowania do ryzyka we krwi, jeszcze się zadłuży. Natomiast dziecko nad wyraz obowiązkowe i pilne, będzie się skupiało na wypełnieniu polecenia rodziców. Na dalszy plan zejdzie zabawa, przyjemności i atrakcje, a priorytetem stanie się pilnowanie portfela, wraz z jego zawartością. Cały wyjazd straci swoją wartość, gdyż dziecko odetchnie z ulgą dopiero po powrocie do domu.

 

 

Jak więc znaleźć najlepszy sposób na finanse? Tak, aby zminimalizować ryzyko zguby i kradzieży, a jednocześnie trzymać nadzór, pilnować nadmiernej rozrzutności i pozwolić dziecku beztrosko spędzić wyjazd? Czy taki wariant w ogóle istnieje? Otóż w tej sytuacji może sprawdzić się, tak zwana karta prepaid, czyli karta przedpłacona.

 

Dużym plusem tego typu karty płatniczej jest na pewno fakt, że mogą jej używać nawet dzieci i niewykluczone, że głównie z myślą o najmłodszych została ona stworzona. Zamówienie karty jest bardzo proste. Nie trzeba podpisywać żadnej umowy, często również nie trzeba posiadać konta w banku, z którego zamierzamy zamówić kartę. Zamówienia może dokonać osoba pełnoletnia, wypełniając formularz przez internet, podając imię nazwisko, datę urodzenia, numer telefonu oraz adres, pod który karta będzie dostarczona. Dodatkowo należy wybrać walutę, oraz imię, które zostanie nadrukowane na karcie. Opłata za wyrobienie jest niewielka. W Polsce jest to wydatek z rzędu około 20-30 zł, w zależności od banku. Jednak przed ostatecznym wysłaniem formularza, koniecznie przeczytaj wszystkie informacje, oraz uważnie zapoznaj się z wykazem pobieranych prowizji, opłat dodatkowych, a także limitów.

 

Niewątpliwie do największych zalet karty prepaid należy cały system jej działania. Na pewno widzieliście nie raz w galeriach handlowych karty upominkowe, które mają zadatki na miano prezentu doskonałego. Polegają one na doładowaniu karty wybraną kwotą, np. 200 zł, a następnie osoba, która otrzyma od nas tę kartę w prezencie, może wybrać ze sklepu dowolne produkty do łącznej wartości właśnie tych 200 zł, które wcześniej zostały przez nas na kartę wpłacone. I na podobnej zasadzie polega karta prepaid.

 

O wysokości dostępnych środków, decydujemy my sami. Jeśli doładujemy kartę na kwotę 300 zł, to taką sumę będzie można wykorzystać, bez najmniejszych obaw przed zaciągnięciem debetu, ponieważ nie jest on dostępny. Co więcej, karty tego typu zwykle posiadają dzienny limit, którego wysokość zależy wyłącznie od banku, z którego pochodzi karta. Również i pod tym względem jest to narzędzie płatnicze idealne dla dzieci, zwłaszcza tych, które mają lekką rękę do wydawania pieniędzy. Dzięki temu, że kartę można doładowywać wielokrotnie, nie musimy się martwić, że dziecku znajdującemu się na drugim końcu świata, nagle zabraknie funduszy. Nawet jeśli tak się stanie, możemy szybko i bez problemu uzupełnić braki na odległość.

 

Najważniejsze, że nawet w przypadku kradzieży możemy być spokojni, gdyż karta gwarantuje anonimowość i posiada zabezpieczenie kodem PIN. A ponieważ nie jest połączona z naszym prywatnym kontem bankowym, nasze oszczędności i reszta środków pozostaną zupełnie bezpieczne. Do tego wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa i widok beztroskiego uśmiechu na twarzy naszego dziecka dostajemy w pakiecie!

 

 

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Money, money, money… czyli historia pieniądza w pigułce!

Zamknij