logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

TOP#5 rzeczy których rodzice powinni nauczyć dzieci o pieniądzach

Przelewy bez granic > Akademia Ferpay  > TOP#5 rzeczy których rodzice powinni nauczyć dzieci o pieniądzach

TOP#5 rzeczy których rodzice powinni nauczyć dzieci o pieniądzach

Rodzice na całym świecie spędzają wiele czasu starając się poprawić jakość życia swoich dzieci. Edukacja, sport, kultura i rozrywka dla dzieci to wszystko priorytety na które wydają ogromne ilości pieniędzy oraz energii. Chcemy pomóc naszym dzieciom spełniać ich marzenia, to zrozumiałe. Ale czasami zapominamy, że jedną z podstaw to budowania świadomego życia jest rozumienie natury pieniądza…

Większość młodych ludzi wciąż jeszcze wiele musi się nauczyć o świecie pieniędzy. Bardzo często przez brak podstawowych informacji, nasze pociechy wykonują wiele kosztownych błędów. Chyba każdy z nas kojarzy sytuacje, gdy miesięczne kieszonkowe znika w jeden dzień, prawda? W czasach, gdzie na każdym kroku czekają nas pokusy warto przyjrzeć się, jak możemy pomóc naszemu potomstwu już teraz zrozumieć naturę pieniędzy. Zobaczcie pięć prostych zasad, które dla Was przygotowaliśmy!

1. To co wydajesz, nie wraca

W świecie, gdzie na każdym kroku oferuje się nam karty kredytowe i różnego rodzaju szybkie pożyczki, ta prosta zasada wydaje się być zapominana. Raz wydane pieniądze nie wracają, a te wydawane małymi kwotami czasami trudno zauważyć. Dlatego warto uzmysławiać dziecku ile każda rzecz kosztuje, nawet posługując się prostym porównaniem. Najlepiej posłużyć się łatwym dla dziecka przykładem i powiedzieć ile by musiało czasu myć okna albo ile razy wynieść śmieci by zarobić na jedną rzecz. Gwarantujemy Wam – zadziała!

2. Pieniądze nie rosną na drzewie

Podczas gorączki złota na amerykańskim zachodzie ludzie mieli na uwadze jedną rzecz – aby szybko się wzbogacić. Jest też powiedzenie: „Pieniądze nie rosną na drzewach”. Oznacza to, że pieniądze nie pojawiają się znikąd. Ale tutaj chcemy Wam udowodnić, że jest coś, co sprawia, że pieniądze same rosną. Oszczędności. A dokładniej – konto oszczędnościowe z korzystnym oprocentowaniem. Ale tak jak drzewo, trzeba je regularnie podlewać.

Jak to zrobić? Wystarczy regularnie wpłacać tą samą kwotę na konto oszczędnościowe. Na przykład 20 zł każdego tygodnia, które wspólnie będziecie z pociechą wpłacać do banku. Nauczy to małego człowieka nie tylko oszczędzania, ale także myślenia przyszłościowego. Może ciężko będzie mu wytłumaczyć, że te pieniądze mogą mu się przydać na emeryturze, ale z pewnością dla takiego malucha będzie motywacją, że dzięki tym pieniądzom za kilka lat będzie mógł kupić sobie swój pierwszy samochód lub pojechać na wycieczką po świecie.

3. Unikaj długów

Weź dwie szklanki. Napełnij jedną szklankę wodą, drugą pozostaw pustą. Powiedz swojemu szkrabowi by zaczął przelewać z pełnej do pustej szklanki wodę. Z pewnością część wody wyląduje na stole, pozostała nawet nie zapełni całej szklanki i trzeba będzie do niej dolać wody z dzbanka. Na tym prostym przykładzie możesz pokazać, że  każde pożyczone pieniądze np. z banku lub wzięte z karty kredytowej zawsze niosą ze sobą straty i że zawsze trzeba będzie dołożyć dodatkowe pieniądze aby w pełni spłacić dług.

4. Nie potrzebujesz pieniędzy, aby inwestować

Większość ludzi nadal wierzy, że inwestowanie jest tylko dla bogatych. Ale kto powiedział, że inwestować można tylko za pomocą pieniędzy?  Jeśli nauczymy nasze dzieci inwestować w siebie już na początku ich życia to wierzcie – ich walka o lepszą przyszłość jest już  w połowie wygrana!

5. Znajdź swoje FLOW!

Jednym z najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy jest regularna praca. O tym wie każdy, ale też coraz więcej osób zapomina, że warto w życiu podążać drogą marzeń i robić to, co naprawdę się kocha. Rozmawiaj o tym z dzieckiem. Uświadom mu, że będzie musiało kiedyś pracować na swoje utrzymanie, ale niech już teraz myśli co będzie chciało robić, co sprawia mu największą radość.


Najgłębszym pragnieniem rodziców jest to, żeby dzieci były bezpieczne i wiodły dobre życie. Warto zatem już teraz pokazać im, jak budować bezpieczeństwo w sposób zrównoważony. Jeśli zaczniemy odpowiednio wcześnie możemy być pewni, że ten kapitał wiedzy zwróci się naszym pociechom. Z nawiązką!

P.S. Dzisiaj już ostatni wpis z naszej akcji „Bezpieczne wakacje z Ferpay”. I ostatni dzień by zamówić kartę Visa Ferpay tańszą o 50%. Spieszcie się! Kartę można zamówić TUTAJ>>>
O tym dlaczego warto mieć kartą na wakacje pisaliśmy TUTAJ>>>

 

<img class="aligncenter size-full wp-image-1277" src="http://przelewybezgranic.com/wp-content/uploads/2015/06/blog_max_top5.jpg" alt="blog_max_top5" width="800" height="800" srcset="http://przelewybezgranic.com/wp-content/uploads/2015/06/blog_max_top5.jpg 800w, http://przelewybezgranic.com/wp-content/uploads/2015/06/blog_max_top5-150×150 herbal supplements for weight loss.jpg 150w, http://przelewybezgranic.com/wp-content/uploads/2015/06/blog_max_top5-300×300.jpg 300w, http://przelewybezgranic.com/wp-content/uploads/2015/06/blog_max_top5-600×600.jpg 600w” sizes=”(max-width: 800px) 100vw, 800px” />

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rozmawiaj! Czyli na na co rodzicie powinni zwrócić uwagę dziecka przed wyjazdem na wakacje

Wakacje to beztroski czas wyjazdów, letnich koloni i obozów. Czas w którym nasze pociechy mogą się wyszaleć i nie myśleć...

Zamknij