logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

TOP#5 polskich piosenek o pieniądzach

Przelewy bez granic > Akademia Ferpay  > TOP#5 polskich piosenek o pieniądzach

TOP#5 polskich piosenek o pieniądzach

Nie od dzisiaj wiadomo, że pieniądze to najpotężniejsza siła napędowa tego świata. Dla nich zabijano, knuto, okradano. Są pragnieniem najbogatszych, marzeniem biednych. Oczywiście artyści też nie stronią od tego tematu…Dzisiaj przygotowaliśmy nasz subiektywny ranking najlepszych polskich piosenek o pieniądzach. Miłego słuchania!


1. MARYLA RODOWICZ „Kasa i seks”

Tej pani nie trzeba nikomu przedstawiać. Królowa wszystkich prywatek, jej piosenki śpiewał każdy Polak. Artystka nadal cieszy się ogromną popularnością ale to ten przebój z lat 80-tych nie schodził z list przebojów. „Bo to, co nas podnieca, to się nazywa kasa. A kiedy w kasie forsa, to sukces pierwsza klasa…”. Pamiętacie?


2. MAANAM „Żądza pieniądza”

Wiecie, że czerwcu 1980 roku Maanam wystąpił na festiwalu polskiej piosenki w Opolu wykonując właśnie ten utwór? Po tym wieczorze nic nie było już takie same, a zespół stał się powszechnie znany, zyskując sobie ogromne rzesze fanów.

https://www.youtube.com/watch?v=1R0sILL-j6Q


3. GOLEC uORKIESTRA „Pieniądze to nie wszystko”

Chyba najpopularniejsi bracia w Polsce, prawda? W swoich piosenkach łączą pop oraz elementy tradycyjnej muzyki góralskiej przez co zyskali sobie fanów w całej Polsce. W 2001 roku wraz z Krzesimirem Dębskim skomponowali muzykę do filmu Juliusza Machulskiego „Pieniądze to nie wszystko”.


4. REPUBLIKA „Mamona”

Grzegorz Ciechowski nie lubił kompromisów. Otwarcie, z nutką szydery demaskuje branżę muzyczną śpiewając „Ta piosenka jest pisana dla pieniędzy…”


5. BUDKA SUFLERA „Za ostatni grosz”

Trochę melancholijnie i z tęsknotą. Bujaliście się przy tej piosence na prywatkach? „Za ostatni grosz” to piąty studyjny album polskiego zespołu rockowego, który został wydany w 1982 roku.


Wesoło sobie nucąc zapraszamy do serwisu, gdzie codziennie robimy dla Was najszybsze przelewy międzynarodowe na rynku -> www.ferpay.com

Hej, a może macie jakieś swoje typy piosenek? Czekamy na propozycje w komentarzach!

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Banknoty Euro z liskiem, jeleniem i jaszczurką podbijają serca internautów

Co byście powiedzieli na banknoty Euro pełne zwierząt i roślin? Zobaczcie zdumiewający projekt studentki na Uniwersytecie Zachodnich Węgier!

Zamknij