logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

Światowy Dzień Królkika: Nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go!

Przelewy bez granic > Lifestyle  > Światowy Dzień Królkika: Nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go!

Światowy Dzień Królkika: Nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go!

Czy jest na sali ktoś, kto nie lubi królików? Nie widzę! Jak bowiem można nie lubić tych kudłatych, miłych w dotyku maluchów z wiecznie ruszającym się, ciekawskim noskiem? Nie na darmo króliki ustanowiono bohaterami wielu książek, czy bajek dla dzieci. Królik Roger, Królik z Kubusia Puchatka, Królik z Alicji w Krainie Czarów, Królik Bugs, czy Królik Tuptuś to tylko niektóre z ulubionych postaci niejednego dzieciństwa.

 

 

Celem przypadającego rokrocznie na 26 września Światowego Dnia Królika jest zwrócenie uwagi publicznej na niehumanitarne traktowanie tych zwierząt. Wiemy przecież, że króliki to po szczurach najpopularniejsze zwierzęta wykorzystywane do badań laboratoryjnych. Wiemy, że króliki hodowane są na futra. Zdajemy sobie sprawę, że warunki, w jakich żyją te zwierzęta daleko odbiegają od otoczenia, jakie gwarantuje im bycie domowym pupilem.

 

 

 

 

W Światowym Dniu Królika myślimy o tym, jak bardzo króliki wnoszą radość w nasze życie, ze smutkiem konstatujemy też  jak bardzo krzywdzone na co dzień są te zwierzęta: poprzez polowania i tresurę psów na żywych królikach, hodowle na mięso i futro, doświadczenia medyczne, testy produktów, okrutne praktyki osób, które przeznaczają je na żywą karmę dla gadów, intensywną eksploatację samic w hodowlach królików na sprzedaż, ich bezlitosne, częste rozmnażanie aż do wyniszczenia organizmu i odbieranie im bardzo młodego potomstwa

— piszą na swoich stronach działacze Stowarzyszenia Pomocy Królikom, ww.kroliki.net.

 

 

 

Dzisiejsze króliki za przodka miały królika dzikiego z Półwyspu Iberyjskiego i północnej części Afryki. Swoją przygodę jako zwierzątka domowe rozpoczęły w XIX wieku, gdy w Europie zaczęto hodować króliki miniaturowe. Światowy Dzień Królika zapoczątkowano w Anglii, a jego promocją zajmuje się stowarzyszenie House Rabbit Society.

 

 

 

 

 

 

 

Ferpay dołącza do wielbicieli królików i rekomenduje ich posiadanie jako domowych ulubieńców. Na pewno nie będzie to więź, jaka może łączyć człowieka z psem. Z całą pewnością jednak może się z tego zrodzić wartościowa przyjaźń.

 

 

 

PS.: Co jest naszym królikiem z kapelusza? Przelew EXPRESS. Usługa, dzięki której pieniądze znajdą się na koncie polskiego odbiorcy w 10 minut. A jeżeli lubicie oszczędzać- rekomendujemy wykonywanie przelewów w środy. To dzień, który tradycyjnie przeznaczamy na darmowe transfery do Polski. Zapraszamy!

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
INFOGRAFIKA: Angielskie nazwy polskich miejscowości

Wstawiamy tę grafikę z nadzieją, że przyda się głównie Waszym anglojęzycznym przyjaciołom. Ale i Wy możecie wynieść z niej pewną...

Zamknij