logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

Spłacasz kredyt we frankach szwajcarskich? Spokojnie, to jeszcze nie koniec świata.

Przelewy bez granic > Wszystkie  > Spłacasz kredyt we frankach szwajcarskich? Spokojnie, to jeszcze nie koniec świata.

Spłacasz kredyt we frankach szwajcarskich? Spokojnie, to jeszcze nie koniec świata.

Przede wszystkim nie panikuj. Nie podejmuj pochopnych decyzji i uważnie śledź  to, co dzieje się na rynku walut – tak doradzają niemal wszyscy eksperci wypowiadający się w ostatnich dniach na temat sytuacji franka szwajcarskiego. My radzimy, co można zrobić by zminimalizować straty.

Ostatnie dni spędziły sen z powiek maklerom giełdowym, bankowcom, inwestorom, ale także każdemu, kto spłaca kredyt w obcej walucie. W ubiegłym tygodniu, co było zaskoczeniem dla wszystkich, szwajcarski bank centralny (SNB) ogłosił, że przestaje bronić swojej waluty i uwalnia jej kurs.

Jak dotąd SNB utrzymywał tzw. sztywny kurs, co oznaczało, że euro nie mogło kosztować mniej niż 1,2 franka. Niespodziewana decyzja banku szwajcarskiego wywołała panikę na rynkach, a kurs CHF/PLN w ciągu dnia wspiął się powyżej 5 zł, co było historycznym poziomem; w środę po południu frank szwajcarski kosztował 3,57 zł. Jednocześnie SNB obniżył stopę procentową do -0,75 proc.

Co to oznacza dla osoby mające kredyt do spłacenia we franku szwajcarskim?

Według wyliczeń analityków raty ok. 700 tys. osób ostro pójdą w górę. Przy franku kosztującym powyżej 4 zł, a większość ekspertów przewiduje, że to nowy, stały poziom kursu, rata wzrośnie o jedną czwartą. Dla osób, które wzięły kredyty w szwajcarskiej walucie oznacza to bardzo duże kłopoty.

Eksperci radzą by nie popadać w panikę i na gwałt nie przewalutowywać kredytów. Jak wskazał analityk Home Broker Marcin Krasoń w rozmowie dla Newsweeka, warto kupować waluty na rynku nie w banku ponieważ wiadomo że kursy w bankach są mniej korzystne dla klienta. Kupując walutę na rynku można spłacać kredyt bezpośrednio w danej walucie na konto w banku, a to już zawsze jakaś oszczędność.

Kurs franka szwajcarskiego wciąż się waha jednak powinien w ciągu kilku kolejnych dni ustabilizować się poziomie 4-4,2 złotego. Zatem jak choć trochę zminimalizować straty? Warto wybrać zaufany serwis do wymiany i przesyłu pieniędzy, który w swojej ofercie posiada parę walutową PLN/CHF i oferuje korzystny kurs franka.  Na szczęście w Ferpay macie taką możliwość! Wystarczy wybrać odpowiednią parę walutową w naszym kalkulatorze i wysłać raty kredytu we frankach szwajcarskich na wskazany przez bank rachunek. Oszczędność na wymianie waluty i wysyłce przelewu walutowego to jedna z podstawowych rzeczy, o którą powinien teraz zadbać każdy frankowicz. Zatem -> zapraszamy do Ferpay!

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Happy Hours w Ferpay na Dzień Babci i Dziadka!

Babcia, Babinka, Babunia, Babusia. Dziadzio, Dziadzia, Dziadeczek... Każdy z nas na swój sposób mówi o tych dwóch, zaraz po rodzicach,...

Zamknij