logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

Skuteczne sposoby na naukę angielskiego. Top 5

Przelewy bez granic > Akademia Ferpay  > Skuteczne sposoby na naukę angielskiego. Top 5

Skuteczne sposoby na naukę angielskiego. Top 5

Angielski to najpopularniejszy język świata. Jego znajomość stała się już właściwie normą. Niestety Polacy wciąż odbiegają lingwistycznymi umiejętnościami od reszty Europy. Nie jest to oczywiście nasza wina. Dzisiejsi 30-sto, czy 40-latkowie podczas edukacji częściej uczyli się rosyjskiego niż angielskiego. A w dobie transformacji nie każdego rodzica stać było na zapewnienie dzieciom prywatnych lekcji. Na szczęście uczyć się można w każdym wieku. Dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka przydatnych wskazówek.

Oto one:

#1

Otocz się językiem

Kluczem do opanowania języka obcego jest osłuchanie. Słuchaj więc angielskiego radia, oglądaj po angielsku filmy i seriale, ściągaj telefoniczne, czy komputerowe aplikacje po angielsku, czytaj angielskie portale. Twoja podświadomość będzie chłonąć wymowę i melodię języka. Zdania, czy inne konstrukcje będziesz poznawać na żywym języku, nie na tabelkach, a zatem poprawnie. Otoczenie się  angielskim przez słuchanie przydaje Ci się potem w mówieniu. Na przykład: Could I use the internet, please? – “Czy mógłbym skorzystać z internetu?”. Na podstawie tego konstruktu (podmieniając tylko jedno słówko)- możesz zapytać o możliwość skorzystania ze wszystkiego, co wpadnie Ci do głowy.

 

#2

Notuj nowe słówka

Samoprzylepnymi karteczkami możesz nawet obkleić wszystkie przedmioty w domu lub wypracuj sobie następujący nawyk-  noś ze sobą notes lub używaj aplikacji ( np. Evernote).  Gdy tylko usłyszysz lub przeczytasz nowe słowo lub wyrażenie- zanotuj je. Najlepiej  w kontekście, tzn. razem ze zdaniem i znaczeniem, w którym je napisano. Oszczędzisz tym samym czas i przy ponownym zetknięciu ze słówkiem nie będziesz musiał zachodzić w głowę, co też ono mogło znaczyć.

#3

Międzynarodowe znajomości

Czyż nie wspaniale mieć znajomych za granicą? Owszem! Korzyści nie sposób zliczyć, ale podczas nauki  największą wartością jest możliwość posługiwania się angielskim. Na Skype znajdziesz mnóstwo osób, które porozmawiają z Tobą po angielsku. Czasem bezinteresownie, czasem w zamian za naukę innego języka, który znasz. Po angielski możesz porozmawiać także na stronach dedykowanych konwersacji po angielsku. Możesz tu wybrać poziom angielskiego, płeć i wiek swojego przyszłego rozmówcy. Polecamy: Interpals, Global Palfriends, Hallo Talk, Penpal Party, czy My Language Exchange.

 

#4

Work & Travel

Jeśli jesteś poszukiwaczem przygód- otrzymanie tymczasowej lub sezonowej pracy w nowym kraju może być nader ekscytującym  i korzystnym pomysłem. Daje bowiem możliwość poznania nowego kraju od podszewki. Życie w hostelu lub w kamperze podczas zbierania owoców, praca asystenta biurowego lub kelnera nie każdemu przypadnie do gustu. Profity są jednak nie do przecenienia. Ponadto- jeśli nie podoba Ci się dane miejsce lub praca, zawsze możesz po prostu wyjechać do nowego miasta.

#5

Każdy ma swoje tempo

Jeśli czujesz, że postępy nie przychodzą tak szybko, jakbyś tego oczekiwał- nie zakładaj, że nigdy się nie uda. Przecież proces nauki języka to sprawa bardzo indywidualna. I jeżeli uczysz się regularnie- regularnie odnosisz sukcesy. Naprawdę! Pomyśl – każdego wieczora jesteś trochę dalej niż byłeś rano lub Jeszcze pół roku temu nie umiałem tego wszystkiego, co teraz. I to się nazywa sukces!

 

 

 

 

Jeżeli mieszkasz lub pracujesz za granicą- z pewnością od czasu do czasu wysyłasz pieniądze do Polski. Polecamy nasz przelew EXPRESS– usługę, dzięki której pieniądze będą na koncie polskiego odbiorcy w 10 minut. A jeżeli lubisz oszczędzać- wykonuj przelewy w środy. To dzień, który tradycyjnie przeznaczamy na darmowe transfery do Polski.

Zapraszamy!

 

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Duńczycy- najszczęśliwszy naród świata

Ekonomiści z Uniwersytetu Columbia opracowali swego czasu nietypowy konspekt. Na podstawie sześciu czynników (wysokość PKB na mieszkańca, oczekiwana długość życia,...

Zamknij