logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

Przelewy walutowe. Fakty i mity

Przelewy bez granic > Akademia Ferpay  > Przelewy walutowe. Fakty i mity

Przelewy walutowe. Fakty i mity

Polacy mieszkający za granicą regularnie wysyłają pieniądze do Polski. Według badań przeprowadzonych przez Narodowy Bank Polski (NBP) w 2016 roku najwięcej przelewów walutowych do Polski wytransferowali Polacy mieszkający w Niemczech. Łącznie wysłali do ojczyzny ok. 5,7 mld złotych. Na drugim miejscu uplasowała się Holandia z kwotą 969 mln złotych, trzecią pozycję zajmuje Irlandia z 762 mln zł. ŁączniePolacy przebywający na emigracji na terytorium Unii Europejskiej i poza jej granicami wysyłają do Polski rokrocznie ok. 16 mld złotych.

 

Wielu naszych rodaków na emigracji zastanawia się  jak ominąć wysokie opłaty i skrócić czas oczekiwania na realizację przelewu zagranicznego. Firmy transferowe cieszą się coraz większym powodzeniem, ale sami zainteresowani mało o nich wiedzą. Z tego powodu postanowiliśmy obalić dziś kilka mitów, które wokół nich narosły.

 

#1

 

MIT:

Żeby otrzymać przelew z zagranicy- odbiorca jest zobowiązany posiadać konto walutowe

 

FAKT:

Odbiorca przelewu zagranicznego nadanego za pomocą firmy transferowej nie musi posiadać w polskim banku konta walutowego. Przelew walutowy znajdzie się na używanym na co dzień koncie adresata w PLN. Będzie je mógł wypłacić w bankomacie, w siedzibie banku lub na poczcie.

 

 

 

 

 

#2

 

MIT:

Firmy transferowe nie dbają o bezpieczeństwo

 

FAKT:

Zabezpieczenia serwisów zajmujących się transferami walutowymi prezentują się wręcz imponująco. Każda z firm zajmujących się przelewaniem pieniędzy na zagraniczne konta podlega polskiej Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) oraz jej europejskiemu odpowiednikowi- Financial Conduct Authority (FCA). Dodatkowo firmy transferowe zapewniają bezpieczną transmisję danych dzięki szyfrowaniu połączeń internetowych SSL– dzięki temu nie przechowują żadnych wrażliwych danych posiadaczy kart płatniczych. W większości firm zajmujących się przelewami z zagranicy na polskie konto obowiązuje standard 3D Secure– stworzony przez organizacje kart płatniczych Visa i MasterCard w celu zwiększenia bezpieczeństwa płatności kartami w Internecie.

 

 

 

 

 

#3

 

MIT:

Firmy transferowe są drogie

 

FAKT:

Porównując koszty przelewu bankowego i tego wykonanego za pomocą firmy transferowej możemy być nieco zaskoczeni. Okazuje się bowiem, że firmy wykonujące transfery online są o wiele tańsze niż banki. W większości z nich uiszczamy taka sama opłatę niezależnie od wysyłanej kwoty. W przeciwieństwie do praktyk bankowych, gdzie zwykle obowiązuje opłata procentowa w wysokości sięgającej nawet 30% wysyłanej kwoty.

 

 

 

 

#4

 

MIT: Kurs wymiany walut oferowany przez firmy transferowe jest niski

 

FAKT:

To również nieprawda. W przeciwieństwie do banków- firmy transferowe wymieniają waluty w czasie rzeczywistym. Dlaczego wymieniamy EURO na żywo? Ponieważ zależy nam, by uzyskać za nie jak najlepszą cenę. Dzięki temu mamy nie tylko najaktualniejszy kurs,  ale również ryzyko potencjalnych strat  obniżone do minimum.

 

Jeżeli mieszkasz lub pracujesz za granicą- z pewnością od czasu do czasu wysyłasz pieniądze do Polski. Polecamy nasz przelew EXPRESS– usługę, dzięki której pieniądze będą na koncie polskiego odbiorcy w 10 minut. A jeżeli lubisz oszczędzać- wykonuj przelewy w środy. To dzień, który tradycyjnie przeznaczamy na darmowe transfery do Polski.

 

Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Praca w Skandynawii. Atrakcyjna perspektywa dla kobiet

Kraje skandynawskie słyną z Wikingów, zorzy polarnej, trolli, pięknych krajobrazów i .... zadowolonych pracowników. Ukontentowanie północnoeuropejskich etatowców potwierdza również Global Workforce...

Zamknij