logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

Praca za granicą. Jak działają agencje pracy

Przelewy bez granic > Akademia Ferpay  > Praca za granicą. Jak działają agencje pracy

Praca za granicą. Jak działają agencje pracy

Praca za granicą to dla większości wyjeżdzających za granicę Polaków doskonała szansa na lepsze jutro. Wg badań przeprowadzonych przez Centrum Badania Opinii Społecznej aż 56% rodaków mieszkających poza granicami kraju wyemigrowało  z Polski w nadziei na polepszenie standardu życia. Zarobki w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii, czy Belgii satysfakcjonują naszych rodaków na tyle, że za granicą są gotowi spędzić całe lata. W zamian za ciężką pracę i rozłąkę z rodziną otrzymują doskonałą znajomość języka obcego, doświadczenie zawodowe i oszczędności, które bardzo się przydają po powrocie.

 

Każdy rozsądny myślący o emigracji- już przed wyjazdem podejmuje kroki niezbędne do bezstresowego rozpoczęcia życia na obczyźnie. Najważniejszym z nich jest oczywiście znalezienie pracy.  Sposobów na poszukiwanie jest wiele: ogłoszenia w internecie, polecenia znajomych, portale i agencje pracy. Dziś omówimy dla Was ten ostatni.

 

 

 

 

 

Agencja pracy to pośrednik między szukającym pracy, a zagraniczną firmą. Ułatwia znalezienie etatu za granicą, następnie samodzielnie zatrudnia, a na koniec deleguje pracowników do pracy w konkretnych firmach. Często są to osoby prowadzące działalność gospodarczą lub firmy małe na tyle, że nie posiadają własnych działów rekrutacji, a więc nie są w stanie samodzielnie przeprowadzić naboru. Ale z usług agencji korzystają także duże firmy. Dlaczego?

 

Najczęściej czw względu na czas. Szczególnie gdy potrzebują pilnie zatrudnić większą liczbę osób. Bez wątpliwości zlecenie firmie zewnętrznej procesu rekrutacyjnego, jest dla nich bardzo wygodnym rozwiązaniem. Firma przyjmuje pracownika, ale proces jego poszukiwania i zatrudniania wykonuje za nią agencja. Pośrednik już w kraju zweryfikuje kandydatów, ich doświadczenie zawodowe, czy znajomość języka. Tym samym oszczędza  i firmie i przyszłemu pracownikowi zawodów i nieporozumień.

 

 

 

 

 

Choć Polacy chętnie podejmują pracę za granicą- wolą, by sprawy administracyjne związane z zatrudnieniem prowadzone były w Polsce. To wynik nieufności do zagranicznych przedstawicieli firm. Zatrudnienie przez agencję oznacza także mniej papierkowej roboty. Ta, jak wiadomo jest często dość skomplikowana i czasochłonna.

 

Ale to nie jedyne plusy, jakie łączą się z zatrudnieniem przez agencję. Możemy liczyć także na: zorganizowany przejazd do miejsca docelowego (za darmo lub za niewielką opłatą), zakwaterowanie (na życzenie – potrącane z pensji), tłumaczenie dokumentów związanych z zatrudnieniem, jak również pomoc przy meldunku i wyrabianiu numerów personalnych. Jest to więc doskonała opcja dla osób, które sprawy tego typu wolą zostawić specjalistom, nie znają dobrze jeżyka kraju, do którego wyjeżdżają, czy zagadnień związanych z zagranicznym prawem pracy.

 

 

 

 

Z pewnością wszyscy zdają sobie sprawę, że agencje muszą zarabiać. Ale czy zarobki oferowane w pracy przez pośrednika są niższe? W większości przypadków tak jest.  Nie są to na szczęście duże różnice. Ponieważ komfort ma swoją cenę – zatrudnienie przez agencję pracy będzie wiązało się prawdopodobnie z niższymi zarobkami, ale w zamian dostajemy m.in. większe bezpieczeństwo w pracy za granicą oraz łatwiejsze rozliczeniem podatku na koniec roku. 

 

 

Czy Twoja agencja pośrednicząca działa legalnie? Możesz to sprawdzić TU.

 

Mieszkasz lub pracujesz za granicą? Z pewnością od czasu do czasu wysyłasz pieniądze do Polski. Jeżeli  cenisz wysoki kurs walut, szybkość i bezpieczeństwo transakcji zapraszamy na  stronę FERPAY. Każdy pierwszy przelew wykonujemy ZA DARMO, wystarczy podać kod: HELLO. Zapraszamy!

 

 

 

 

 

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
100. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Życzenia od Polaków

11 listopada obchodziliśmy w Polsce bardzo ważną rocznicę- 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji na facebookowym fanpage'u, we...

Zamknij