logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

Praca w Skandynawii. Atrakcyjna perspektywa dla kobiet

Przelewy bez granic > Lifestyle  > Praca w Skandynawii. Atrakcyjna perspektywa dla kobiet

Praca w Skandynawii. Atrakcyjna perspektywa dla kobiet

Kraje skandynawskie słyną z Wikingów, zorzy polarnej, trolli, pięknych krajobrazów i …. zadowolonych pracowników. Ukontentowanie północnoeuropejskich etatowców potwierdza również Global Workforce Hapiness Index. Dania, Norwegia, Szwecja i Finlandia znajdują się w pierwszej dziesiątce zestawienia, przy czym Dania uplasowała się w 2017 roku na pierwszym miejscu tej chlubnej klasyfikacji.

 

 

W 33 krajach Europy wykonano również badanie Women in Work Index 2017. Pod uwagę wzięto następujące czynniki: równość płac, procentowy udział kobiet wśród zatrudnionych, stopę bezrobocia wśród kobiet oraz udział kobiet pracujących w pełnym wymiarze czasu, w stosunku do całej liczby zatrudnionych pań. 

 

Tu również Skandynawia wyprzedza sąsiadów z Europy! Pierwsze trzy miejsca zajmują  Islandia, Szwecja, Norwegia, na szóstym znalazła się Dania, Finlandii natomiast przypadła pozycja numer 7. 

 

 

 

Państwa skandynawskie notują także najwyższy procent kobiecej aktywności zawodowej– w Finlandii panie na pełnym etacie  stanowią 84% wszystkich zatrudnionych kobiet,  w Szwecji 82%, w Danii 74%, w Norwegii wskaźnik ten wynosi 72%.

 

Jednocześnie są to kraje, które które cechuje zaawansowany mechanizm umożliwiający godzenie pracy zawodowej i obowiązków rodzicielskich. Na przykład w Szwecji rodzice mają prawo do 480 dni płatnego urlopu rodzicielskiego, gdy rodzi się lub zostaje adoptowane dziecko.

 

Szwedzki rodzic nie musi się także martwić o pieniądze- przez 390 dni rodzice mają prawo do otrzymywania blisko 80 procent normalnej płacy, pozostałych 90 dni wypłaty naliczane są według zryczałtowanej stawki.

 

 

 

Mieszkanki Skandynawii podobnie, jak mieszkanki innych krajów Europy- są narażone na dysproporcje płacowe. Jednak różnice w wynagrodzeniu kobiet i mężczyzn na tych samych stanowiskach nie są tak rażące, jak w innych krajach. W Finlandii- 18% co jest najwyższą różnicą porównaniu z pozostałymi krajami tego regionu. Natomiast najmniejszą różnicę w płacach odnotowano w Norwegii. Wyniosła ona zaledwie 6%.

 

 

 

Jak widzicie- nie sposób być niezadowolonym z tego, co pracownikom oferują potomkowie Wikingów. Szczególnie, że polskim pracownikom i pracodawcom jeszcze daleko do europejskich standardów. 

 

Jeżeli szukacie pracy w Skandynawii, polecamy następujące strony:

 

www.epracazagranica.pl

www.praca-za-granica.pl

www.pl.jooble.org

www.praca-norwegia24.pl

www.poloniainfo.pl

www.unityline.pl

www.pracadlapolaków.eu

www.polonia.dk

www.pracujwunii.pl

 

Jeżeli mieszkasz lub pracujesz w Skandynawii- z pewnością od czasu do czasu wysyłasz pieniądze do Polski. Polecamy nasz przelew EXPRESS– usługę, dzięki której pieniądze będą na koncie polskiego odbiorcy w 10 minut. A jeżeli lubisz oszczędzać- wykonuj przelewy w środy. To dzień, który tradycyjnie przeznaczamy na darmowe transfery do Polski.

Zapraszamy!

 

 

 

 

 

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wiedeń- prawdziwa ojczyzna francuskich croissantów. Ciekawostki o stolicy Austrii

Stolica Austrii jest jednym z najpiękniejszych miast Europy. Nic więc dziwnego, że  atrakcje Wiednia przyciągają rokrocznie miliony zwiedzających. Romantyczny jak...

Zamknij