logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

Polki w pracy za granicą

Przelewy bez granic > Akademia Ferpay  > Polki w pracy za granicą

Polki w pracy za granicą

Choć przyjęło się, że do pracy za granicą wyjeżdżają głównie polscy mężczyźni– coraz częściej poza granicami spotykamy chcące podreperować domowy budżet Polki. W ten sposób upada kolejny stereotyp. Bo choć panowie częściej decydują się na zagraniczne wyjazdy, migrujących pań jest coraz więcej.

 

 

Z badania Polki o pracy za granicą przeprowadzonego przez agencję Promedica24 wynika, że Polki wyjeżdżają z kraju przede wszystkim ze względów materialnych. Ale… tu mała niespodzianka: duża część z nich wskazuje na chęć usamodzielnienia się, spełnienia własnych ambicji oraz zerwania z dotychczasowym życiem. 

 

 

Panie w wieku do 24 lat– najczęściej poszukują pracy sezonowej. Jeżeli podejmą pracę stałą- nie myślą o niej jako życiowej kotwicy. Chcą zdobyć doświadczenie, nauczyć się języka, a następnie wrócić do Polski. Co ciekawe- zupełnie inaczej na tę sprawę zapatrują się Polki w wielu 25-34 lata. One z kolei zdecydowanie częściej niż młodsze koleżanki- rozważają emigrację stałą. Natomiast kobiety w wieku 45+ podobnie, jak najmłodsza badana grupa- nie biorą pod uwagę wyjazdu na stałe. Polki w tym przedziale wiekowym także stawiają na prace sezonowe, z tym, że od nabrania zawodowego doświadczenia, bardziej cenią sobie możliwość dodatkowego zarobku.

 

 

 

 

W jakich branżach pracują Polski za granicą? Młodsze  najchętniej szukają pracy przy sprzątaniu i sezonowej (zbiory owoców i warzyw). Trzeba brać pod uwagę, że  we wspomnianych branżach liczyć mogą na stawkę minimalną, choć trzeba się przygotować się na duży wysiłek fizyczny. Z kolei kobiety w wieku 45+ to  grupa celująca w wakaty opiekunki osoby starszej. Jest to praca zdecydowanie lepiej płatna niż prace sezonowe oraz mniej wymagająca fizycznie (jak ma się szczęście).

 

 

Jakie są najczęstsze kierunki wyjazdów naszych rodaczek? Na pierwszym miejscu niezmiennie od lat znajdują się Niemcy. Ze względu na bliskość, dobre połączenia komunikacyjne, duże możliwości zatrudnienia oraz ograniczone formalności. Drugie miejsce zajmuje Wielka Brytania– to tam na wyjeżdżającą z Polski czeka rodzina i przyjaciele, którzy zaoferowali pomoc i wsparcie w szukaniu pracy, czy mieszkania. Na trzecim miejscu we wspomnianym rankingu znajduje się Norwegia. Tam wyjeżdżają polskie kobiety liczące na wysokie zarobki. I na pewno się nie zawiodą. Dodatkowym plusem jest to, że norwescy pracodawcy często nie wymagają nawet podstawowej znajomości norweskiego. Wystarczy, jak komunikatywnie posługujemy się językiem angielskim. 

 

 

 

 

Panie wracające zza granicy cieszą nie tylko dodatkowe zera na koncie. Większość z nich podkreśla, że zagraniczne doświadczenia to coś więcej niż zastrzyk gotówki. Tego, co Polki zyskują- czyli pewności siebie, odwagi w podejmowaniu ryzyka, samodzielności, czy nowych znajomości- nie da się przecież przeliczyć na żadne pieniądze.

 

 

Jeżeli mieszkasz lub pracujesz za granicą- z pewnością od czasu do czasu wysyłasz pieniądze do Polski. Polecamy nasz przelew EXPRESS– usługę, dzięki której pieniądze będą na koncie polskiego odbiorcy w 10 minut. A jeżeli lubisz oszczędzać- wykonuj przelewy w środy. To dzień, który tradycyjnie przeznaczamy na darmowe transfery do Polski.

 

 

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Cukierek albo psikus! Halloweenowe ciekawostki.

Halloween ma tyle samo przeciwników, co zwolenników. Nie zmienia to jednak faktu, że celebrowanie tego święta wydaje się znakomitą rozrywką...

Zamknij