logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

Polacy zarabiają mniej?

Przelewy bez granic > Wszystkie  > Polacy zarabiają mniej?

Polacy zarabiają mniej?

Siła robocza w Polsce jest ciągle pięć razy tańsza niż np. w Niemczech – za godzinę pracy w przemyśle trzeba Polakowi zapłacić średnio 7,5 euro. Szwedowi 44 euro.

W Niemczech godzina pracy w przemyśle to wydatek rzędu 36,4 euro, w Szwecji nawet 44,8 euro – informuje „Rzeczpospolita”. Jako koszty pracy rozumiemy wynagrodzenia wypłacane pracownikom i obowiązkowe składki na ubezpieczenia emerytalno-rentowe oraz zdrowotne. Taniej niż w Polsce jest m.in. w Bułgarii i Rumuni.

Ale koszty pracy nad Wisłą powoli rosną. Według wyliczeń dziennika – o 3,3 procent w stosunku do zeszłego roku. Łącznie w ciągu ostatnich 17 lat koszty zatrudnienia w polskim przemyśle wzrosły o 151 procent.

Sprawia to, że niektóre firmy mimo wszystko wynoszą się z Polski i szukają jeszcze tańszych lokalizacji. – Globalne firmy potrafią znaleźć jeszcze tańsze lokalizacje – powiedział dla dziennika Ryszard Petru. W Chinach czy na Filipinach koszty to często 2-2,5 dolara za godzinę.

 

(info: jk/Rzeczpospolita, fot. PAP/CAF)

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Myśl jak Twój klient! Czyli kilka prostych rad jak zwiększyć przychody sklepu internetowego

Prowadzicie sklep internetowy i zastanawiacie się w jaki sposób zwiększyć swoje zyski? Jak się okazuje wystarczy kilka prostych, ale przemyślanych...

Zamknij