logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

Pod patronatem Ferpay: Wierszowisko w POSK Londyn

Przelewy bez granic > Pod patronatem Ferpay  > Pod patronatem Ferpay: Wierszowisko w POSK Londyn

Pod patronatem Ferpay: Wierszowisko w POSK Londyn

Polska kultura na Wyspach ma się dobrze, a nawet bardzo dobrze. Wyjazd za granicę nie oznacza przecież całkowitego odcięcia się od korzeni. Polacy jak żaden inny naród potrafią kultywować tradycję. Kolejnym na to dowodem jest organizowane przez Polską Macierz Szkolną wydarzenie. 24 czerwca 2018, w  POSK w Londynie odbędzie się finał VII edycja Festiwalu Poezji dla Dzieci i Młodzieży Wierszowisko.

Miejsce finału organizowanego przez Polską Macierz Szkolną konkursu nie jest przypadkowe. Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny,  założony i ufundowany w 1974 przez społeczność polską w Wielkiej Brytanii z inicjatywy inż. Romana Wajdy zajmuje się promocją rodzimej kultury i sztuki. W jego gmachu mają siedziby ważne dla Polonii organizacje: m.in.: Zjednoczenie Polskie- największa polonijna organizacja na terenie Wielkiej Brytanii, Instytut Józefa Piłsudskiego, Polski Uniwersytet na Obczyźnie (PUNO), Polskie Towarzystwo Naukowe na Obczyźnie (PTNO), czy Stowarzyszenie Polskich Kombatantów (SPK), a także pełna polskiej literatury biblioteka. Gmach posiada nawet własną salę teatralną!

 

 

 

 

To na jej deskach w tę  niedzielę odbędzie się VII edycja Festiwalu Poezji dla Dzieci i Młodzieży Wierszowisko. Skąd pomysł na takie wydarzenie? Przyszedł z Holandii. To w ojczyźnie drewniaków, niedawno, bo w 2012 roku- w głowach szkolnej społeczności polonijnej zrodził się pomysł konkursu.

Odbywa się on w dwóch kategoriach: indywidualnej oraz zbiorowej, a w skład jury wchodzą znane osobistości środowiska aktorskiego z Polski i Wielkiej Brytanii. Członkowie komisji dzieląc się swoim doświadczeniem i podnosząc rangę konkursu. W 2017 roku w jury zasiedli m.in. znana reżyserka, a obecnie Senator RP – Barbara Borys-Damięcka oraz aktor Robert Kudelski. W zeszłorocznej edycja widowiska wystąpiło ponad 200 uczniów z 30 Polskich Szkół Uzupełniających w Wielkiej Brytanii.

 

 

 

 

Wierszowisku tradycyjnie nadawany jest motyw przewodni. To on decyduje o tematyce i stylu prezentowanych wierszy. Tegoroczny temat konkursu odbywającego się pod patronatem Ferpay brzmi: „Bociek, bociek leci! Dalej, żywo, dzieci!” Rymy i strofy o kotkach i pieskach, i żabce, i żuczku, a nawet o bocianie, co przemierza światJak Polska Macierz Szkolna pisze na swojej stronie: Zachęcamy, aby wiersze prezentowane w tegorocznej edycji Festiwalu zostały zaczerpnięte z zasobu współczesnej poezji dziecięcej powstałej na przestrzeni ostatnich lat. Mamy nadzieję, że, jak co roku i tym razem nie zabraknie recytatorskich talentów.

My również mamy taką nadzieję. A właściwie jesteśmy pewni, że niedzielne widowisko będzie niezapomnianym przeżyciem zarówno dla uczestników jaki i widzów Wierszowiska! Oby więcej tak zacnych wydarzeń odbywało się pod naszym patronatem! Do zobaczenia w niedzielę!

 

 

 

 

Czas, miejsce, dojazd:

24.06.2018

Sala Teatralna POSK

238-246 King Street
London
W6 0RF

Metro:
Ravenscourt Park (District)
Stamford Brook (District)
Hammersmith (District, Hammersmith & City, Piccadilly)

Autobusy:
27, 190, 267, 290, 391, H91, N67, N97
Przystanek Hammersmith Town Hall

Samochodem:
M4 na A315 – Chiswick High Road, King Street

 

 

 

 

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Selfie Time!

Choć kalendarz nie jest z gumy, ilość świąt nietypowych z roku na rok wzrasta. Mamy już Dzień Wirtualnej Miłości, Dzień...

Zamknij