logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

Pod patronatem Ferpay: Krystian Paluch „Prędki” startuje w elitarnych wyścigach na Wyspie Man

Przelewy bez granic > Pod patronatem Ferpay  > Pod patronatem Ferpay: Krystian Paluch „Prędki” startuje w elitarnych wyścigach na Wyspie Man

Pod patronatem Ferpay: Krystian Paluch „Prędki” startuje w elitarnych wyścigach na Wyspie Man

Prędki, ambitny, odważny. Tak należy opisać Krystiana Palucha, który postanowił wystartować w jednym z najbardziej niebezpiecznych wyścigów na świecie! W tym roku Isle of Man TT rozpoczyna się 17go a kończy 30go sierpnia. Będzie to czas zawrotnych prędkości, śmiertelnego niebezpieczeństwa, dużych porcji adrenaliny. Będziemy to przeżywać razem z nim, bo “Prędkiego” znamy i wspieramy od dawna.

 

Pamiętacie jak pisaliśmy o Prędki Racing Team tutaj

Jeden z czołowych członków drużyny, Krystian Paluch, w tym roku dokona czegoś nieprawdopodobnego! Spełni marzenie swoje i wielu pasjonatów prędkości. Wystartuje w międzynarodowych, elitarnych, bardzo niebezpiecznych ale też porywających zawodach Tourist Trophy na Wyspie Man. Zaproponowano mu start w dwóch klasach – Newcomers oraz Senior.

 

 

Tradycja Isle of Man TT

Są to najstarsze wyścigi uliczne na świecie. Ich początek sięga 1904 roku! Wtedy jednak startowały w nim jedynie samochody. Motocykle dołączyły w 1905 roku a już od 1907 są to wyścigi jedynie pasjonatów jednośladów. Jak do tej pory ich ciągłość została przerwana trzy razy. Na okres pierwszej wojny światowej (1914-1918), drugiej wojny światowej (1939-1945) oraz w 2001 roku, ze względu na, szalejącą wówczas, epidemię choroby wściekłych krów.

 

 

Zabójcze prędkości

Średnia prędkość na tych wyścigach to około 200 km/h. Rekord należy do Petera Hickmana, który w ubiegłorocznym wyścigu Senior osiągnął przeszło 214 km/h! Jeśli nie brzmi to wystarczająco imponująco to należy podkreślić, że wynik ten jest osiągany na trasie ponad sześćdziesięcio kilometrowej wypełnionej przeszło dwustoma zakrętami! Odcinki, które cechuje przynajmniej kilka kilometrów prostego asfaltu zawodnicy potrafią przejechać z prędkościami ponad 300 km/h!

Są to zawrotne prędkości jak na wyścig, który jest ulicznym, czyli z zachowaniem wszystkich przeszkód na drodze, prócz – wyłączonych z ruchu na czas trwania imprezy – innych pojazdów. Zderzenie z lampą, zahaczenie o krawężnik, źle ominięte zabudowanie kończą się groźnymi wypadkami. Taka prędkość nie wybacza błędów i zbiera makabryczne żniwa. Do tej pory na Wyspie Man zginęło 250 zawodników. Najbardziej krwawym rokiem był 2005, kiedy to śmierć poniosło dziewięciu oddanych pasji motocyklistów.

 

 

Krystian Paluch wśród najlepszych

Do wyścigów na Wyspie Man są zapraszani prawdziwi profesjonaliści. Wprawieni w prędkości, z dużym doświadczeniem wyniesionym z innych wyścigów, szczególnie ulicznych. Tym może się pochwalić właśnie Krystian Paluch. Pasjonat szybkiej jazdy pochodzący z Sandomierza. W wyścigach na torach bierze udział od 2006 roku a od trzech lat wprawia się w ich ulicznej odsłonie. Osiąga sukcesy i spełnia marzenia. Przed nim kolejne – śmiertelnie niebezpieczne. Bądźmy z nim w tym szalenie trudnym ale też niezwykle ekscytującym czasie! Kibicujmy razem jedynemu Polakowi w tegorocznych wyścigach Isle of Man TT.

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Za co jesteśmy wdzięczni naszym Mamom?

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Matki. Jest on szczególnie istotny jest dla tych, którzy na co dzień są daleko od...

Zamknij