logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

Jak zaoszczędzić wymieniając euro?

Przelewy bez granic > Akademia Ferpay  > Jak zaoszczędzić wymieniając euro?

Jak zaoszczędzić wymieniając euro?

Po co wydawać więcej skoro można wydawać mniej? Polak ma zaradną duszę! Dlatego też dziś chcemy się z Wami podzielić sposobami na to, jak zaoszczędzić pieniądze wymieniając największą, europejską walutę. Przekonajcie się sami!

 

Żyjemy w czasach, które dają znacznie więcej możliwości niż jeszcze pokolenie temu. Wybór najwłaściwszej powinien opierać się przede wszystkim na bezpieczeństwie transakcji ale drugim równolegle ważnym argumentem wymiany euro jest opłacalność tej operacji. Niekiedy niepotrzebnie tracimy pieniądze a można na tym zaoszczędzić. I to całkiem spore kwoty!

 

Wymiana euro w bankach

 

Jest to często droga pierwszego wyboru. Banki wydają nam się najbezpieczniejsze bo obwarowane szeregiem regulacji, monitorowane przez odpowiednie organy państwowe. Dodatkowo są ogólnie dostępne. Często też w tychże mamy do spłaty kredyty w euro więc wydają się być najlepszym sposobem na wymianę waluty. Jednak tutaj istotnym czynnikiem, świadczącym na ich niekorzyść jest stanowczo najgorszy kurs waluty ze wszystkich dostępnych opcji. Na spreadzie walutowym euro banki zarabiają średnio 34 grosze! Są to obliczenia wykonane na bazie danych zebranych z 17 banków w 2017. Rok wcześniej spread walutowy euro w bankach wynosił 7,2%! Dodatkowo wszelkie operacje związane z walutami w bankach są płatne. Nie są to małe opłaty. Nawet jeśli zdecydujemy się na formę bezgotówkową, w postaci konta walutowego, to opłaty za same jego prowadzenie pozbawią nas złudzeń na minimalną choćby oszczędność! 

 

Wymiana euro w tradycyjnych kantorach

 

Kantory mają długą historię i często właśnie to powoduje, że cieszą się największym zaufaniem. Jednak czy jest to aby na pewno bezpieczny i opłacalny sposób wymiany euro? Czasami kasjerkę czy kasjera w okienku znamy osobiście – często przyjeżdżamy i zarobione euro wymieniamy właśnie u nich. Bywa więc, że potrafimy wynegocjować lepszą stawkę niż kantor daje zewnętrznym klientom. Jest to oczywiście duży plus tej transakcji. W ten sposób można zaoszczędzić przy wymianie euro. Jednak z przeprowadzonych badań i obliczeń jasno wynika, że kantory tradycyjne mają mniej korzystny kurs euro. Średnio na spreadzie walutowym euro kantory tradycyjne zarabiają 9 groszy (obliczenia wykonane na bazie danych zebranych od pięćdziesięciu kantorów stacjonarnych, wg raportu Rkantor.com, Wymiana walut i przelewy online 2017). Jest to już korzystniejsza oferta niż ta, z którą wychodzą banki. W tej sposób na wymianie euro można drobne kwoty zaoszczędzić ale ciągle jest to za mało, aby móc uzbierać imponujące sumy.

 

Wymiana euro w firmach transferujących waluty oraz w kantorach internetowych

 

Stanowczo najwięcej zaoszczędzimy na wymianie euro decydując się na usługi firm transferujących waluty, właśnie takich jak Ferpay, oraz kantorów internetowych. Przewaga tych pierwszych nad drugimi przede wszystkim polega na tym, że można dokonać przelewu na konto z dowolnego miejsca na świecie. Niektóre kantory internetowe takiej usługi nie mają. Firmy transferujące przelewy walutowe mają stanowczo najlepszy kurs euro ze wszystkich dostępnych na rynku usług a opłaty ponoszone z tytułu takiej transakcji są bardzo niskie (w Ferpay wynosi ona 3.30 EUR za Przelew Standard).

 

Na spreadzie walutowym firmy transferujące przelewy walutowe oraz kantory walutowe zarabiają zaledwie 4,2 gorsze, według danych z 2017 roku. Jest to mniej o 30 groszy od tego, co proponują banki! I to na jednym euro! W zależności od tego jakie kwoty przelewamy, oszczędność może być bardzo duża! Przykładowo, wymieniając co miesiąc zaledwie 500 EUR, jesteśmy w stanie realnie zaoszczędzić 150 złotych a może więcej?! Jeśli więc stare przyzwyczajenia powstrzymują Was przed zmianą to pora je zweryfikować. Chętnie w tym pomożemy. Założenie konta w Ferpay jest bardzo proste i zajmie Wam kilka minut a oszczędzać możecie zacząć od zaraz! Pierwszy przelew dostajecie od nas za darmo >>> TUTAJ

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kobieca droga do sukcesu i… czerwona torebka

Poznajcie Marcelinę Rozmus - Prinz i Różę Rozmus, matkę i córkę. Dwie Kobiety, jedną historię. Dzięki pasji, wsparciu i miłości...

Zamknij