logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

Jak zaoszczędzić euro w Niemczech?

Przelewy bez granic > Akademia Ferpay  > Jak zaoszczędzić euro w Niemczech?

Jak zaoszczędzić euro w Niemczech?

Oszczędzać można wszędzie, w każdym wieku i nawet przy najniższych zarobkach. Należy jednak poznać specyfikę kraju, w którym mieszkamy, przyjrzeć się dokładniej jego mechanizmom gospodarczo-ekonomicznym i połączyć je ze starymi, poczciwymi zasadami odkładania pieniędzy. Dziś podpowiadamy jak zaoszczędzić euro w Niemczech.

 

Obecnie emigracja ma charakter czysto zarobkowy. Rzadko zdarza się, aby inne powody motywowały nas do pakowania walizek a może nawet całego dobytku. Najczęściej przenosimy się od razu całymi rodzinami. Ale nie zawsze tak było, szczególnie przy wyjazdach do naszego zachodniego sąsiada. Czasowy pobyt w Niemczech w celach zarobkowych miał się wiązać z przywiezieniem do Polski jak największej kwoty niemieckich marek a potem już euro, która pozwoli na lepsze życie reszcie rodziny mieszkającej w kraju. I choć ten proceder raczej się już kończy, bowiem obecnie wolimy wyjeżdżać całymi rodzinami, to nadal lubimy oszczędzać w Niemczech.

 

Skorzystaj ze zniżek na auto w Niemczech

 

Przeprowadzając się do Niemiec nie trzeba zaczynać wszystkiego od nowa. Jeśli byłeś bezszkodowym kierowcą i z tego tytułu w Polsce dorobiłeś się znaczących zniżek na OC możesz wnioskować o przeniesienie ich do Niemiec. Jedna zasada – w niemieckim Schadenfreiheitsklasse zniżki są przypisane do auta, nie kierowcy, więc mało opłacalnym będzie zachowanie auta w Polsce.

 

Nie bój się zmieniać dostawców. To łatwo zaoszczędzone euro.

 

Dotyczy to prądu, gazu, internetu. U niemieckich sąsiadów jest to znacznie prostsze niźli w wielu krajach Europy, bowiem wystarczy zgłosić chęć przeniesienia się do nowej firmy a to ona załatwia formalności. Tutaj jednak trzeba być ostrożnym i uważnym. O dobrej ofercie nie świadczy jedynie stawka cenowa. Należy bliżej przyjrzeć się temu na jaki okres jest umowa, czy atrakcyjna cena jest gwarantowana do samego końca jej trwania, czy jakość usług jest na zadowalającym poziomie. Przykładowo jeśli wybieramy ofertę dostawcy prądu z tzw. Strompaket, oznaczającym blokadę po zużyciu ustalonej ilości prądu, sprawdźmy czy stawki po jego przekroczeniu nie są zabójcze!

 

Systematyczność kluczem do wielkiej kasy!

 

System wynagrodzeń w Niemczech w większości przypadków nie odbiega od polskiego. To oznacza, że miesiąc czasu pracujemy na wypłacaną w kolejnym miesiącu pensję. Nie jest to wymarzony system wynagrodzenia do oszczędzania pieniędzy ale nie najgorszy. Trzeba się zmobilizować i po prostu zacząć. Proponujemy co miesiąc, najlepiej na osobne konto, odkładać, choćby symboliczne, kilka euro. Najlepiej sprawdzi się tutaj usługa e-wallet w Ferapy. Najlepiej zaczynać od najmniejszych kwot i zwiększać je, w miarę możliwości, co miesiąc. Odłożyć mniej ale bez tworzenia zwyczaju tzw. “podbierania” a z czasem okaże się to bardzo korzystnym rozwiązaniem!

 

Pora na przelewy internetowe. Czysta oszczędność!

 

Postęp technologiczny musi zapukać i do Twoich drzwi. Rewolucja w systemach finansowych, ewoluujących zabezpieczeniach, intuicyjności wykonywania internetowych transakcji bezgotówkowych powodują, że prędzej czy później i Ty będziesz robił takie przelewy. Lepiej prędzej bo zaczniesz oszczędzać już od teraz! Sam zobacz jak tanie mogą być przelewy euro do Polski wykonywanie w Ferpay po dobrym kursie waluty. W tak łatwy sposób można regularnie oszczędzać. Nie wierzysz? Przekonaj się >>>

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Matury w różnych krajach Europy

Dziś rozpoczęły się w Polsce matury. Pamiętacie ten stres? Nerwowe powtórki a może nawet małe “pomoce” poupychane w kieszeniach? Dziś...

Zamknij