logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

Housing benefit. Komu przysługuje zasiłek mieszkaniowy w UK?

Przelewy bez granic > Akademia Ferpay  > Housing benefit. Komu przysługuje zasiłek mieszkaniowy w UK?

Housing benefit. Komu przysługuje zasiłek mieszkaniowy w UK?

Wielka Brytania oferuje swoim obywatelom i przyjezdnym szereg benefitów. Szczególnie zaś dba o tych, których wspólny, rodzinny dochód nie przekracza progu 16 000 GBP. Jeżeli więc osiągacie dochody poniżej tej sumy- przysługuje Wam pomoc finansowa od państwa. Zasiłek mieszkaniowy, czyli housing benefit– to pomoc w pokryciu wydatków na czynsz dla osób osiągających niskie dochody i dla tych, które nie posiadają zatrudnia.

 

O housing benefit mogą starać się osoby wynajmujące mieszkanie samodzielnie, mieszkające z partnerem lub ze współlokatorami. Dotacja przysługuje także studentom oraz osobom, które wynajmują czynszowy pokój hotelowy. Zasiłek mieszkaniowy mogą otrzymać osoby wynajmujące lokale zarówno od właściciela prywatnego, jak i od lokalnego, a także ci, którzy korzystają z lokali urzędu miasta.

 

Co należy dołączyć do wniosku o zasiłek mieszkaniowy?

 

  • informację o stanie oszczędności ( posiadanie gotówki w kwocie powyżej 16 000 przekreśla nasze szanse na otrzymanie dofinansowania)
  • informacje na temat dochodów wszystkich osób zamieszkujących gospodarstwo domowe
  • zaświadczenie potwierdzające wysokość dochodów
  • kserokopię umowy wynajmu domu/ mieszkania
  • odcinki potwierdzające wysokość czynszu
  • National Insurance Number (numer ubezpieczenia społecznego)

Nie zapomnij zabrać ze sobą do urzędu ważnego dokumentu tożsamości.

 

Ile zasiłku otrzymasz?

Kwota dotacji uzależniona jest od sytuacji materialnej rodziny. Housing benefit najczęściej pokrywa tylko część czynszu. Przy rozpatrywaniu wniosku urzędnicy nie biorą pod uwagę opłat za media (gaz, woda, energia elektryczna, śmieci itp.). Analizują jednak  kwotę opłacanego czynszu, charakter mieszkania oraz indywidualną sytuację finansową wnioskodawcy.

Aby poznać kwotę swojej dotacji należy skorzystać z kalkulatora znajdującego się pod adresem www.gov.uk/benefits-calculators. Zasiłek wypłacany jest bezpośrednio na konto osoby, która o niego wnioskowała, w postaci czeku lub też jest przekazywany właścicielowi wynajmowanego lokalu.

WAŻNE:

Osoby, które mają większe problemy finansowe mogą złożyć wniosek o wyrównanie zasiłku za okres pięćdziesięciu dwóch tygodni wstecz – tzw. backdating.

PS. Za mieszkanie i media w Polsce zapłacicie 0,98 GBP , o tu: RACHUNKI W POLSCE ?

 

 

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Korzystasz z internetu? Rób to z głową!

Już niebawem 28 stycznia. Jeśli zerkniemy do kalendarza świąt nietypowych, znajdziemy tam “Dzień Piszczałek i Fujarek” - należą one do...

Zamknij