logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

Happy Hours w Ferpay na Dzień Babci i Dziadka!

Przelewy bez granic > Lifestyle  > Happy Hours w Ferpay na Dzień Babci i Dziadka!

Happy Hours w Ferpay na Dzień Babci i Dziadka!

Babcia, Babinka, Babunia, Babusia. Dziadzio, Dziadzia, Dziadeczek… Każdy z nas na swój sposób mówi o tych dwóch, zaraz po rodzicach, najważniejszych osobach w naszym życiu. Już 21 i 22 stycznia w Polsce będziemy obchodzić ich święto – warto już teraz pomyśleć o prezencie!

Babcię i Dziadka wszyscy kochamy, a wdzięczność, miłość i szacunek możemy okazywać na wiele sposobów. Co jednak zrobić gdy jesteśmy daleko od kraju? Z pomocą przychodzi Ferpay! Żeby zdążyć z wysłaniem przelewu do Polski dla naszych Dziadków postanowiliśmy zrobić wyjątkową promocję na Przelew Standard. 19 stycznia od godziny 14-17 (UK) ogłaszamy Happy Hours w Ferpay! W tym czasie wszystkie Przelewy Standard do Polski będą mogły być wysłane całkowicie za free!

belka_blog

A tak w ogóle to znacie historię dnia, który jest tak bliski serca każdemu wnuczkowi?

W polskich kalendarzach zapisy: „Dzień Babci” i „Dzień Dziadka” znalazły się w latach 60 i 70 XX wieku. 21 i 22 stycznia to już oficjalne daty świętowania jednak nikt nie potrafi powiedzieć, dlaczego akurat tym datom przypisano szczególne znaczenie w okazywaniu miłości i wdzięczności Dziadkom. Domysłów jest wiele jednak żadna z historii nie jest do końca prawdziwa. Grunt, że mamy tak piękne święto i możemy je wspólnie obchodzić!

A jak jest w innych krajach?

Przykładowo w Japonii nie obchodzi się Dnia Babci i Dziadka ale Dzień Szacunku dla Wieku (jap. Keiro no Hi). Święto to obchodzone jest rokrocznie, od 1966 r. w dniu 15 września.

Co ciekawe, w Wielkiej Brytanii obchodzony jest Narodowy Dzień Dziadków (ang. National Grandparents Day) to świeckie święto obchodzone w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii i jest anglosaskim odpowiednikiem Dnia Babci i Dziadka. Zazwyczaj obchodzone w pierwszą niedzielę października. Brytyjczycy celebrują to święto od 1990 roku.

Z kolei Amerykanie odwiedzają swoich Dziadków w pierwszą niedzielę po „Święcie Pracy”, czyli około 9 – 10 września. Amerykańska historia tego święta wiąże się z pewną gospodynią domową z Fayette County w zachodniej Wirginii – Marian McQuade. Przekonała ona grupę osób, aby poświęcając dzień w kalendarzu Babciom i Dziadkom, uczcić seniorów. Początkowo obchodzono to święto tylko w tym stanie. W 1978 r. prezydent Jimmy Carter ogłosił National Grandparents Day.

Francuzi od niedawna świętują ten szczególny dzień. Ich Fete des Grand-meres przypada na pierwszą niedzielę marca.

Włoskie początki święta Babci i Dziadka mają swe korzenie w Lombardii. Tam właśnie, po raz pierwszy oficjalnie, obchodzono ten dzień… dwa lata temu. Patronat nad świętem objął prezydent Włoch. Na obchody wybrano szczególną datę – 2 października – kościelne święto aniołów stróżów.

 

wall_dzien-babci

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
WOŚP 2015: Uzbieraliśmy największą kwotę w całym UK!

To był wspaniały weekend! Koncerty, aukcje, zabawy, radość, łzy wzruszenia i magia w powietrzu! Dziękujemy!

Zamknij