logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

Eksperyment pt. Oszczędzanie

Przelewy bez granic > Wszystkie  > Eksperyment pt. Oszczędzanie

Eksperyment pt. Oszczędzanie

Od chwili narodzin do uzyskania pełnoletności, staramy się przekazać naszym pociechom istotne zagadnienia dotyczące naszego jestestwa i radzenia sobie z codziennością. Chcemy je przygotować na życie, z którym przyjdzie im się zmierzyć. W szkołach uczą dzieci śpiewu, pisania czy czytania. Wbijają do głowy tabliczkę mnożenia, datę bitwy pod Grunwaldem, położenia geograficznego rzeki Kongo, czy budowy pantofelka na lekcjach biologii.

Teraz zatrzymajmy się na chwilę i zastanówmy w jaki sposób ta wiedza wpływa na praktyczne umiejętności radzenia sobie w dorosłym życiu? Co z wiedzą na temat gospodarowania budżetem domowym? Co z umiejętnością oszczędzania? Nie wiem jak Wy kochani, ale my myślimy, że taka umiejętność jest arcyważna, aby uchronić nasze dzieci przed wieloma ryzykownymi decyzjami w dorosłym życiu. Sami doskonale wiemy (albo i nie) jak to jest zapętlić się w kredytach, czy przesiadywać wieczorami nad stertą rachunków zastanawiając się gdzie są te wszystkie zarobione pieniądze?

Wiadomo, każdy rodzic chce obdarować swoje dzieci wszystkim tym, czego sam nie miał, przez co w większości przypadków, kształtuje u dzieci postawę “wszystko mi się należy”, Otóż warto pamiętać, że jednak nie wszystko… A nawet jeśli, to na to przysłowiowe “wszystko” trzeba ciężko zapracować. Dlatego warto od najmłodszych lat zaszczepiać u dzieci poszanowanie pieniądza, umiejętność operowania i gospodarowania nim.

Kiedy zacząć? Jakimi metodami? Czy sam wykład dotyczący oszczędności pomoże? Otóż nie. Najlepiej zacząć jak najwcześniej, a dobór metod można dopasować do każdego dziecka indywidualnie. Na początku, kiedy dzieci jeszcze nie znają wartości pieniądza, można wprowadzić kupony. Kupony są formą wynagrodzenia, za wykonaną pracę domową np. posprzątanie zabawek. Kupony, dzieci mogą wymienić na co będą chciały np. na możliwość obejrzenia ulubionej bajki – nie ma kuponu, nie ma bajki. Najbardziej popularną metodą jest słoik, sprawdza się on kiedy dzieci są już ciut starsze i świadome tego, czym jest pieniądz. Jednak ze słoika łatwo i chętnie sięga się po złotóweczkę albo dwie ;)

Dlatego w ofercie Ferpay mamy możliwość zamówienia prepaidowej karty Visa. Proponujemy to rozwiązanie nie tylko ze względu na walor edukacyjny ale i praktyczny. Zacznijmy od wyjaśnienia edukacyjnej strony posiadania karty Visa.

Po pierwsze, dziecko zaznajamia się z produktem, z którym będzie miało na codzień do czynienia. Po drugie, nauczy się bezpiecznego korzystania z płatności bezgotówkowej. Z czasem będzie mogło robić swoje pierwsze przelewy i sprawdzać stan konta, co pozwoli wyrobić mu w sobie umiejętność planowania wydatków.

No, a tak poza konkursem… pieniążki na karcie nie są widoczne i tak kuszące do wydania jak te, które fizycznie spoczywają w słoiczku. Od strony praktycznej natomiast, obdarowanie dziecka kartą prepaid jest po prostu bezpieczne i wygodne. Wyobraźmy sobie, że nasze pociechy jadą na kolonie. Po tygodniu tracą całe kieszonkowe i zostają bez środków do życia. Biegiem lecimy na pocztę, żeby wysłać pieniądze naszym szkrabom, a po kilku dniach, gdy one docierają na miejsce… nasze dzieci tak naprawdę pakują się już do wyjazdu. Można tego uniknąć zasilając dziecku kartę przed wyjazdem na określoną przez nas kwotę, a w razie potrzeby doładować ją bez wychodzenia z domu.

Martwimy się również niejednokrotnie, żeby nikt nie okradł naszych dzieci, czy też żeby one same nie zgubiły gdzieś pieniędzy, w takim przypadku również dobrym rozwiązaniem jest karta Visa Ferpay.

Pozostawiamy Was z tematem do przemyśleń. Tematem istotnym i godnym poświęcenia większej uwagi i czasu na wprowadzenie go w życie. Tym bardziej, że idzie ku temu świetna okazja – WAKACJE!! Karta Visa może okazać się doskonałym prezentem i początkiem świetnej drogi edukacyjnej i zapewnienia sobie jako rodzicowi dużą dozę bezpieczeństwa.

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pod Patronatem Ferpay: Dzień Dziecka w Waterford i Dublinie

Jeżeli na bieżąco śledzicie nasze poczynania- wiecie dobrze, że jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieje się coś dobrego, coś ciekawego, coś...

Zamknij