logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

Dzień Seniora!

Przelewy bez granic > Lifestyle  > Dzień Seniora!

Dzień Seniora!

Kim jest senior? Według wielu opracowań możemy tak nazywać osoby, które ukończyły 60 rok życia. Ale wszyscy wiemy, że każdy ma tyle lat na ile się czuje. Dlatego nie dziwi widok pań, czy panów w opruszonych siwizną włosach, lecz wyglądających modnie, korzystających aktywnie ze zdobyczy współczesnej techniki, czy z zaangażowaniem uprawiających wymagające świetnej kondycji dyscypliny sportowe.

 

WHO podaje, że na świecie żyje około 600 milionów ludzi powyżej 60 roku życia. Liczba ta ma się podwoić do 2025 roku. Jak sytuacja wygląda w Polsce? Polscy seniorzy stanowią 13% populacji, a do 2060 roku będzie ich aż 33%! Zdecydowana większość seniorów zamieszkuje kraje rozwijające się. A światowe tendencje dotyczące przyrostu naturalnego nie napawają optymizmem. Wkrótce więc seniorzy będą odgrywać w społeczeństwach i społecznościach coraz ważniejsze role.

 

 

 

 

Choć o zdrowie i kondycję należy dbać zawsze- seniorzy często o tym zapominają. Mimo większej ilości czasu, który mogą poświęcić sobie- często wolą dbać o innych niż o siebie, mało odpoczywają i są na każde zawołanie potrzebujących pomocy dzieci. Emerytura nie jest wówczas czasem wytchnienia, lecz drugim etatem, który poświęcają na odprowadzanie i odbieranie wnuków z przedszkola lub ze szkoły, gotowanie im obiadów, a nierzadko nawet porządkowanie mieszkania pracujących, a więc nie mających czasu na tak „prowizoryczne” zajęcia dorosłych dzieci.

 

 

Od ponad 30 lat odbywają się szeroko zakrojone działania, które mają na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa co do problemów osób starszych. Wyrazem tych działań było ustanowienie przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1990 roku Światowego Dnia Seniora, który jest też polskim odpowiednikiem globalnego Międzynarodowego Dnia Osób Starszych obchodzonego na świecie 14 października.

 

 

 

 

Postępujące starzenie się społeczeństwa zmusza do bliższego zapoznania się z problemami osób starszych, w tym: z dyskryminacją, niepełnosprawnością, demencją, samotnością i depresją, ubóstwem oraz zaniedbaniem kulturowym. Apelujemy więc do seniorów i do ich najbliższego otoczenia: Dbajcie o siebie, bo bardzo Was potrzebujemy!

 

 

Jeżeli mieszkasz lub pracujesz za granicą- z pewnością od czasu do czasu wysyłasz pieniądze do Polski. Polecamy nasz przelew EXPRESS– usługę, dzięki której pieniądze będą na koncie polskiego odbiorcy w 10 minut. A jeżeli lubisz oszczędzać- wykonuj przelewy w środy. To dzień, który tradycyjnie przeznaczamy na darmowe transfery do Polski.

 

 

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzień Bez Płacenia Gotówką

Dzień Bez Płacenia Gotówką- akcja jest częścią No Cash Day organizowanego przy wsparciu Parlamentu Europejskiego. Inicjatywa ma na celu zachęcić...

Zamknij