logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

Dzień Bez Płacenia Gotówką

Przelewy bez granic > Akademia Ferpay  > Dzień Bez Płacenia Gotówką

Dzień Bez Płacenia Gotówką

Dzień Bez Płacenia Gotówką– akcja jest częścią No Cash Day organizowanego przy wsparciu Parlamentu Europejskiego. Inicjatywa ma na celu zachęcić mieszkańców Unii Europejskiej do częstszego korzystania z plastikowych pieniędzy. I choć w portfelach Polaków, według danych NBP z 2017 roku- znajdziemy ponad 35 milionów kart płatniczych– płatności gotówkowe wciąż stanowią aż 80% wszystkich transakcji.

 

 

A korzystanie z kart płatniczych niesie ze sobą wiele korzyści. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

#1

Wygoda

 

„Czy mogę być winien grosik?” to słynne zdanie słyszymy niemal za każdym razem płacąc gotówką w sklepie. Używanie karty płatniczej sprawi, że będziemy mogli o tym zapomnieć. Wygoda, jaką niesie ze sobą niesie płacenie kartą, telefonem, czy brelokiem jest nie do przecenienia- zakupy możemy zrobić nawet wracając z wieczornego joggingu lub podczas spaceru z psem.

 

#2

Bezpieczeństwo

 

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że noszenie ze sobą gotówki może nas narazić na kradzież. Biegając po centrum handlowym z portfelem pełnym pieniędzy sami się na nią narażamy. Bezpieczniej nosić ze sobą kartę- oczywiście bez naklejki z PIN-em.

 

 

 

#3

Oszczędność

Banki wydające karty płatnicze często podejmują współpracę z partnerami. Zajrzyj na stronę swojego, by przekonać się, czy też uczestniczy w takich kolaboracjach. Może się okazać, że w  moneyback biorą udział sklepy, w których lubisz robić zakupy. Oferty nie są może spektakularne, dlatego zyski z wydawania licz po kilku miesiącach.

 

#4

Higiena

Wiesz przez ile rąk przeszły pieniądze, które właśnie trzymasz w ręce? Przez tysiące! Po takich przygodach nietrudno sobie wyobrazić, że banknoty, czy monety, którymi się posługujesz są siedliskiem nieskończonej liczby bakterii.

 

#5

Gospodarka

Ograniczenie płatności gotówkowych sprawia, że w budżecie państwa pozostaje więcej pieniędzy. Poza tym płatności online zapewniają transparentność biznesowych transakcji, co za tym idzie- szara strefa się kurczy, a podrabiane banknoty lub monety rzadziej znajdują się w obiegu.

 

 

 

 

 

Jeżeli mieszkasz lub pracujesz za granicą- z pewnością od czasu do czasu wysyłasz pieniądze do Polski. Polecamy nasz przelew EXPRESS– usługę, dzięki której pieniądze będą na koncie polskiego odbiorcy w 10 minut. A jeżeli lubisz oszczędzać- wykonuj przelewy w środy. To dzień, który tradycyjnie przeznaczamy na darmowe transfery do Polski.

Polecamy także naszą kartę, VISA Ferpay. 

O jej zaletach pisaliśmy już na naszym blogu, o tu: Wyciśnij z karty VISA Ferpay 100%.

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Polki w pracy za granicą

Choć przyjęło się, że do pracy za granicą wyjeżdżają głównie polscy mężczyźni- coraz częściej poza granicami spotykamy chcące podreperować domowy...

Zamknij