logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

Dania – miejsce dla tych, którzy lubią porządek i organizację

Przelewy bez granic > Akademia Ferpay  > Dania – miejsce dla tych, którzy lubią porządek i organizację

Dania – miejsce dla tych, którzy lubią porządek i organizację

Dania to najmniejszy kraj Skandynawii. Ojczyzna Hansa Christiana Andersena, który napisał prawie 160 baśni, Małej Syrenki a także kraj rodzinny ludzika Lego .
Ponad 10 000 km sieci dróg rowerowych, 475 wysp na obszarze Cieśnin Duńskich, ponad 800 zamków, całe pola nowoczesnych wiatraków. To tylko nieliczne atrakcje,z których słynie to państwo.

Money, money, money…..

Jednostką monetarną w Dani jest korona duńska: 1 korona = 0,5720 zł (dane z: 03.12.2015r. NBP).

Czy wiecie, że korona jako środek płatniczy została wprowadzona w 1873 na mocy Skandynawskiej Unii Monetarnej? Pomimo, że Unia rozpadła się państwa skandynawskie Dania, Norwegia i Szwecja  postanowiły zachować nazwę waluty.

Użycie gotówki w Dani jest bardzo niskie i cały czas spada, dlatego najczęstszym sposobem płatności są karty gotówkowe, debetowe oraz kredytowe. Karty gotówkowe zapewniane są przez banki nieodpłatnie. Za korzystanie z karty debetowej banki pobierają roczną opłatę w wysokości maksimum 150 duńskich koron. Najczęściej wydawaną kartą debetową jest Dankort, za korzystanie z karty opłaty zwykle nie są pobierane, ale można jej używać wyłącznie na terenie Danii. Trzeci typ to karta kredytowa. Żeby ją dostać należy posiadać dobrą ocenę zdolności kredytowej. Najczęściej używane karty kredytowe w Danii to MasterCard i VISA.

Jeśli chcesz otworzyć rachunek bankowy w Danii, musisz przedstawić w wybranym przez siebie banku następujące dokumenty: paszport lub dowód osobisty, a także dowód, że posiadasz adres zamieszkania w Danii.

Idea cashless society – społeczność nie używająca pieniądza

Zwolennicy wycofania gotówki z obiegu wskazują, że płacenie kartami czy urządzeniami mobilnymi będzie po prostu tańsze. Hitem płatności w Danii stała się aplikacja MobilePay autorstwa Danske Banku, którą w kilka miesięcy od debiutu zaczęło używać 1,8 mln osób (w Danii mieszka 5,6 mln ludzi). Instalowana na  smartfonach aplikacja służąca do transferowania pieniędzy, a więc także płacenia w sklepach.

Jak to z tymi Polakami?

Danie zamieszkuje około 25 000  Polaków. Rynek pracy w Danii jest niezwykle chłonny, a zapotrzebowanie na pracowników jest bardzo duże. Nie ma tu określonej przepisami płacy minimalnej, natomiast najniższe pensje są dużo wyższe niż w Polsce i wynoszą ok. 14 euro za godzinę pracy. Co ciekawsze wypłaty dla pracowników wypłacane są co dwa tygodnie, a cudzoziemcy dostają za swoją pracę takie samo wynagrodzenie jak Duńczycy.

Jak wysłać pieniądze ze Szwecji?

Przesyłając pieniądze do Polski banki pobierają spore prowizje. Chcesz oszczędzić sobie co nieco na przelewie pieniędzy poprzez banki, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Nie jesteś sam. Przed takim wyborem stają setki tysięcy Polaków na obczyźnie: banki a może kantory internetowe? Możliwości jest wiele, jednak wysłanie pieniędzy do Polski jest nieco kłopotliwe i kosztowne. Pozostaje oczywiście tradycyjny przelew bankowy. Często dzieją się z nim jednak różne dziwne rzeczy w zależności od banku z którego wysyłamy i do którego pieniądze idą docelowo. Banki z upodobaniem stosują różne opłaty, aby podnieść koszt końcowy przelewu.

A może nastąpi prawdziwa rewolucja?

Z Ferpay rzeczywiście: wysyłasz  pieniądze tanio, szybko i bezpiecznie. Konto zakładamy bez zbędnych formalności, a opłaty za przelewy są niskie i stałe. Za każdym razem gdy robisz przelew do Polski z Ferpay masz zwracane 10% wartości opłaty za każdy przelew. W serwisie mamy do wyboru dwa rodzaje przelewów: Standard i Express (realizowany w zaledwie 10 minut).

Zapraszamy – www.ferpay.com

shutterstock_202744975

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kochani apelujemy – kochajmy się w Londynie! :) Czyli zapraszamy na kolejny koncert pod naszym Patronatem!

PLG Acc. Ferpay i Radio Star zapraszają na wyjątkowy koncert "Kochajmy się w Londynie", podczas którego na jednej scenie, tego...

Zamknij