logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

Czy Kazik miał rację? Co robimy, gdy dzieci wyjadą na wakacje

Przelewy bez granic > Akademia Ferpay  > Czy Kazik miał rację? Co robimy, gdy dzieci wyjadą na wakacje

Czy Kazik miał rację? Co robimy, gdy dzieci wyjadą na wakacje

Czy świętowanie nieobecności dzieci oznacza, że za nimi nie tęsknimy? Czy nasza radość z wyjazdu dziecka na kolonię oznacza, że jesteśmy złymi rodzicami? Czy to, że poświęcamy całe miesiące na planowanie tego, co będziemy robić gdy naszych pociech nie będzie oznacza, że nie sprawdzamy się jako rodzice ? Nie, absolutnie! Wręcz przeciwnie.

Wszystko powyższe to zdrowe objawy rodzicielstwa. Ponieważ każdy rodzic zdaje sobie sprawę, że odpoczynek od dzieci wpływa na nasze zdrowie psychiczne w stopniu znacznym. A kilkudniowa lub kilkutygodniowa rozłąka sprawia paradoksalnie, że więź z dzieckiem się pogłębia.

Jak przeżyć czas rozłąki nie zamartwiając się o naszą latorośl, bo wiadomo martwić się będziesz? Chodzi jednak o to, by zapewnić sobie i dziecku komfort jak najmniejszego zadręczania się sprawami, na które mamy wpływ. Są przecież zagadnienia, jakie możecie omówić i załatwić przed wyjazdem smyka na kolonię, czy obóz.

Zachowań podczas sytuacji nietypowych i niebezpiecznych uczmy dzieci sami. Podczas wyjazdów wakacyjnych, czy weekendowych pokazujmy dziecku jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, czy w górach. Uczmy je jak zachować się na drodze, co robić podczas burzy, jakie działania podjąć, gdy zgubi się w tłumie ludzi, jak reagować na zaczepki obcych. To lekcje, które będzie potrafiło wykorzystać na wakacjach bez nas. Lekcje bardzo cenne, bo Twój maluch w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa swojego lub kolegi będzie wiedział, co robić. To duży kapitał.

Co zrobić, by jeszcze bardziej przygotować siebie i synka lub córeczkę na osobne wakacje?

Po pierwsze trzeba sprawdzić, czy organizator wypoczynku zgłosił wyjazd w specjalnej bazie uruchomionej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej: www.wypoczynek.men.gov.pl.

Po drugie –  wyślijmy dziecko na pierwszą kolonię w towarzystwie przyjaciela z podwórka lub z klasy. Co prawda wakacje są również od tego, by zawierać nowe znajomości- jednak obecność kogoś, kogo dziecko zna i lubi sprawi, że czuło się będzie jeszcze lepiej. To ważne również dla Ciebie, bo z pewnością znasz numer telefonu przyjaciela swojego dziecka i jego rodziców, możesz więc do nich zadzwonić, gdy Twój malec nie odbiera lub gdy coś innego Cię niepokoi.

Po trzecie- poznaj wychowawców i ich kwalifikacje. To szczególnie ważne, jeżeli Twoje dziecko wymaga szczególnej opieki. Nie ukrywaj przed opiekunami niczego, zrób listę rzeczy na które dziecko jest uczulone, po jakich potrawach ma niestrawność i jak dawkować leki, jeśli przyjmuje je regularnie.

Po czwarte- zadbaj o bezpieczeństwo finansowe. Portfelik w saszetce to metoda co najmniej przestarzała. Karta VISA Ferpay powinna załatwić sprawę. Doładowujesz ją ustaloną kwotą. Ustalasz z dzieckiem jakie wydatki dzienne lub tygodniowe jest w stanie ponieść. Jeżeli wypadnie coś nieoczekiwanego- zawsze możesz doładować kartę ponownie. Dziecko płaci kartą za zakupy lub wybiera pieniądze z bankomatu. Pamiętaj- uprzedź młodego człowieka, że PIN to kod, który powinien znać tylko on i Wy, czyli rodzice.

Po piąte, ale może najważniejsze- interesuj się tym, co robi Twoje dziecko podczas wyjazdu, ale zostaw mu trochę swobody. Pozwól się wykazać. Tyle go nauczyłeś, tyle mu pokazałeś, tyle tematów przegadaliście przed wyjazdem. Niech wykorzysta zdobyta widzę, wykaże się samodzielnością i odpowiedzialnością. Będziesz z niego dumny!

Tu zamówisz kartę VISA: KARTA VISA NA WAKACJE

No dobrze! Skoro wszystko załatwione, zapłacone i omówione- co powiecie na taki scenariusz ?

 

Jedna flaszka, druga flaszka i też trzecia, kurde bele, leci

Dom stoi zupełnie pusty nocą kurzą się dookoła rupiecie

Wracamy chwiejnym krokiem po okrążeniu nad ranem

Po schodach na piechotę raczej rady nie damy

 

Wyjechali na wakacje wszyscy nasi podopieczni

Gdy nie ma dzieci w domu – to jesteśmy niegrzeczni

Wyjechali na wakacje wszyscy nasi podopieczni

Gdy nie ma w domu dzieci – to jesteśmy niegrzeczni…

 

Kult, “Gdy nie ma dzieci“ 1998

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zacznij zarabiać! Program Partnerski Ferpay.

Jak zapewne pamiętacie- niedawno uczestniczyliśmy w Dniu Polskim w Peterborough. Do tej pory wspominamy ten event z łezką w oku....

Zamknij