logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

Czego nie wiedziałeś o Wielkanocy czyli zaskakujące zwyczaje świąteczne!

Przelewy bez granic > Lifestyle  > Czego nie wiedziałeś o Wielkanocy czyli zaskakujące zwyczaje świąteczne!

Czego nie wiedziałeś o Wielkanocy czyli zaskakujące zwyczaje świąteczne!

Świętujemy od lat najmłodszych. Każdy pretekst do spotkania z najbliższymi i zjedzenia czegoś pysznego zdaje się być dobry. Cóż w tym złego, że lubimy dobre towarzystwo i smaczne jadło? Oczywiście nic!!! Jednak święta wielkanocne to nie tylko smakołyki i wesołe godziny rozmów przy stole. To również czas zadumy, refleksji, odnowy ale i jednocześnie tradycji oraz zwyczajów, o których często nie mamy pojęcia! A niektóre z nich są bardziej zabawne niż nam wydaje – sprawdźmy :)

Do sprzątania a raczej chorób wyganiania!

A teraz przedświąteczne porządki nabiorą dla Was nowego wymiaru :) Nie ma, że okna nie wymyte bo przecież nie takie jeszcze brudne! Nie umyjesz – chorobę w domu zostawisz! Tak właśnie! Sprzątanie po zimie nie oznacza jedynie zmian w garderobie na lżejsze, wiosenne stylizacje ale przede wszystkim wymiata wszystkie choroby i złe duchy.

 

Grzebiemy żurek a śledzia wieszamy

Śmierć wszystkiemu, co mięsem nie jest i słodyczą! Staropolskim zwyczajem w przeddzień wielkiego święta ostentacyjnie winniśmy wylewać gar żuru a drzewa okoliczne obwieszać śledziami. Tak bezlitośnie traktowało się postną strawę w przeddzień wielkiego święta. Udręczeni jarskim jedzeniem z bestialską rozkoszą powinniśmy mordować i grzebać :)

Chcesz być piękna tej wiosny? Bez jajek ani rusz!

Młode dziewczęta dawniej nie znały dobrodziejstwa naszych make-up’owych skarbów. Wykorzystywały więc wszelkie przekazy ludowe, które obiecywały urody dodać. Drogie Panie – można wierzyć, można nie wierzyć ale co szkodzi spróbować? Otóż, stara prawda mówi: na wszelkie niedoskonałości cery (patrz: wypryski, zaczerwienienia a nawet piegi) nic tak nie pomaga jak mycie twarzy w wodzie po ugotowanych jajkach!

Która nie zostanie oblana nie będzie kochana

I tutaj znów ukłon w stronę Pań. Nie złośćcie się jeśli jakiś przemiły kawaler obleje Was wodą solidnie w lany poniedziałek. Wyświadcza Wam przysługę! Gwarantuje to bowiem rychły ślub wszystkim pannom a mężatkom zapewnia miłość przez cały okrągły rok. Dlatego nie przejmujmy się rozmytym makijażem. Ubrania przecież też wyschną. A zawsze lepiej je wyciskać z wody niż osuszać od łez ;)

Wszystkim sprzątającym, żurek jedzącym, twarze wodą po gotowaniu jajek myjącym a także oblewanym i oblewającym życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!!! :)

A do życzeń dołączają nasze przelewy Express! Tylko dziś do godziny 18.00 brytyjskiego czasu o 50% taniej. Nie czekaj!!!  >> KLIK

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Traktat o jajku

Co bardziej niż JAJKO symbolizuje Święta Wielkanocne, nowy początek, odrodzenie ? Odpowiedź brzmi: nic!  Dlatego w tę Wielkanoc uraczymy was publikacją...

Zamknij