logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

Co warto wiedzieć zanim wyślesz przelew międzynarodowy

Przelewy bez granic > Wszystkie  > Co warto wiedzieć zanim wyślesz przelew międzynarodowy

Co warto wiedzieć zanim wyślesz przelew międzynarodowy

Pytanie „jak przesłać pieniądze do Polski” pada, a właściwie padało swojego czasu wyjątkowo często. Wszystko przez setki tysięcy Polaków, którzy wybierali życie na emigracji i przeprowadzali się za granicę, pozostawiając w kraju rodziny oraz niezałatwione sprawy. Konieczne było więc zarabianie pieniędzy i wysyłanie ich do kraju – czy to na konta rodzin, czy kredytodawców i innych podmiotów. Dzisiaj odpowiedź na powyższe pytanie jest dużo jaśniejsza, a alternatyw jest bardzo dużo. Podczas wyboru odpowiedniej metody konieczne jest zadanie sobie podstawowych pytań – co wyjdzie nam taniej i co szybciej.

Szczególnie ta druga kwestia zadręczała rodaków zagranicą, którzy pragnęli, by pieniądze na koncie adresata były jak najszybciej. Niestety rzeczywistość okazywała się brutalna i przelewy z zagranicy realizowane przez banki dochodziły bardzo długo, nawet około tygodnia. Na szczęście te czasy minęły i dzisiaj przelew międzynarodowy dochodzi zazwyczaj około 2-4 dni, o ile oczywiście zapłacimy opłatę, jaką żądają banki. Nie jest ona mała i niekiedy dochodzi nawet do kilkuset złotych. Warto więc poszukać alternatywy.

Okazuje się, że przelewy pieniężne najszybciej realizowane są za pośrednictwem Internetu, a konkretniej specjalistycznych firm, które pomagają nam w ich wysyłce. Taką właśnie firmą jest Ferpay Przelewy bez granic.

W Ferpay w zależności od tego jaki koszt za wysyłkę przelewu wybierzemy, możemy liczyć, że przelane pieniądze będą na koncie już po 10 minutach (przelew express z Anglii do Polski) lub następnego dnia (przelew standard). Okazuje się to szybszą metodą niż korzystanie z usług banku, a co najważniejsze zapłacimy za nią zdecydowanie mniej – nawet dziesięć razy!

Jednak żeby poprawnie wykonać przelew międzynarodowy należy wiedzieć kilka rzeczy – szczególnie odnośnie numerów IBAN, SWIFT/BIC, które są niezbędnie do wykonania przelewu międzynarodowego.

IBAN
International Bank Account Number, czyli Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego to jest międzynarodowy standard numeracji kont bankowych. Kiedy zlecamy przelew krajowy wiemy, że numer rachunku odbiorcy składa się z 26 cyfr. Jeżeli jednak zlecamy przelew międzynarodowy do banku w Polsce, wystarczy dodać oznaczenie PL przed numer rachunku. Należy pamiętać, że numer IBAN w przelewach online należy podać w jednym ciągu znaków.
Przykładowo zlecając przelew międzynarodowy z Norwegii do Polski na dowolny rachunek w polskich banku (np. 50102055581111133744800021) wskazujemy numer rachunku odbiorcy w formacie IBAN: PL50102055581111133744800021

Kod SWIFT/BIC
SWIFT to międzynarodowa organizacja finansowa pośrednicząca w transakcjach pomiędzy instytucjami finansowymi. Kod SWIFT jest nazywany także kodem BIC (Business Identifier Code) i najogólniej oznacza międzynarodowy kod banku. Ten kod jest wykorzystywany w międzynarodowych transakcjach bezgotówkowych – dzięki niemu realizacja takich transakcji jest szybsza i mniej kosztowna. Kod SWIFT/BIC będzie Ci potrzeby gdy będziesz chciał zrobić na przykład przelew z Polski do innego kraju europejskiego lub gdy będziesz zlecał przelew między innymi państwami.

Format kodu SWIFT/BIC

Przykładowy kod SWIFT/BIC dla polskiego banku BPH wygląda tak: BPHKPLPK

Jeżeli potrzebujesz kodu SWIFT dla banku, w którym posiadasz konto bankowe, to kod BIC powinieneś być w stanie znaleźć po zalogowaniu się do bankowości internetowej i wejściu na konto. Informacja taka powinna znaleźć się także na stronie banku.

Kod SWIFT/BIC każdego banku znajdziesz w wyszukiwarce na stronie: www.swift.com

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak wysłać przelew do Polski?

Przelewy do Polski przez bardzo długi czas spędzały sen z powiek Polakom, mieszkającym w Anglii, Norwegii, Niemczech czy jakimkolwiek innym...

Zamknij