logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

Choinka za uśmiech czyli bank który robi furorę na Wyspach!

Przelewy bez granic > Lifestyle  > Choinka za uśmiech czyli bank który robi furorę na Wyspach!

Choinka za uśmiech czyli bank który robi furorę na Wyspach!

Boże Narodzenie nadchodzi wielkimi krokami, wkrótce rozpocznie się świąteczna gorączka. Niektórzy z nas powoli przygotowują się do Świąt w Polsce, inni dekorują swoje domy, ale chyba wszyscy zastanawiamy się już nad prezentami, prawda?

I choć ciężko o tym pisać to niestety, ale nie każdego stać na wymarzone święta ani nawet na choinkę. Dlatego powstał „Bank choinek” dla potrzebujących, którego pomysłodawczynią jest Hayley Dolbear.

 

Jak zaczęła się choinkowa inicjatywa?

Jeszcze kilka lat temu sytuacja finansowa Hayley wyglądała dość nieciekawie, wtedy musiała wybrać między kupnem choinki a prezentami dla dwójki dzieci. Na szczęście świąteczną atmosferę uratował sąsiad, który podarował jej choinkę. Ten gest tak bardzo poruszył kobietę, że postanowiła pomóc tym, których nie stać na świąteczne drzewko. Poprosiła znajomych, którzy mieli w swoich domach zbędne choinki, aby oddali je potrzebującym. Wieść szybko się rozeszła, a okoliczni mieszkańcy zaczęli przynosić nie tylko sztuczne drzewka, ale także ozdoby świąteczne do organizacji charytatywnych i pod drzwi domu Hayley. Tak w ciągu roku zebrało się ponad 150 drzewek!
Do tej pory choinki były przechowywane u jednego z jej przyjaciół, a następnie w kościele anglikańskim w mieście March w hrabstwie Cambridgeshire. Od wtorku drzewka są rozdawane w banku żywności w tym mieście, pozostałe zostaną rozdane w pobliskim Wisbech. Prawda, że taka inicjatywa cieszy?

 

***

A czy Twoim bliskim starczy na wszystkie świąteczne wydatki?  Pamiętajcie, że w Ferpay możecie wysłać dowolną kwotę, za którą jest zawsze stała opłata (1,80 GBP przy Przelewie Standard). Mały gest, a komuś może sprawić wiele radości…

 

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Powroty do szkoły i mniej siwych włosów u rodziców – czyli karta Visa Ferpay tańsza o połowę!

Tony zeszytów kupowane na ostatnią chwilę, tornistry, piórniki oraz wyścigi sklepowe, których sam Macgyver by nie ogarnął....Kochani, rozpoczynamy rok szkolny!

Zamknij