logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

Bezpieczeństwo pieniędzy w sieci – proste rady jak nie zwariować

Przelewy bez granic > Akademia Ferpay  > Bezpieczeństwo pieniędzy w sieci – proste rady jak nie zwariować

Bezpieczeństwo pieniędzy w sieci – proste rady jak nie zwariować

Wyciek danych kart! Zorganizowana grupa hakerów znów ukradła miliony, oszuści grasują po sieci! Znasz to, prawda? Co jakiś czas słyszymy w radiu lub telewizji o kolejnym ataku cyberprzestępców. Później sam siadasz przed komputerem z kartą w ręku i tak naprawdę nie wiesz czy możesz się czuć bezpieczny…

Prawda jest taka, że wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad dzięki którym zapewnisz sobie spokój, a swoim finansom bezpieczeństwo. Specjaliści Ferpay opracowali dla Was TOP#5 zasad jak bezpiecznie płacić w sieci. Gotowi?

1. Bezpieczny komputer to podstawa
Logując się do bankowości internetowej lub  korzystając z serwisów, gdzie wpisujesz dane swojej karty musisz pamiętać, że żadna licencja banku czy pośrednika na nic się zda jeśli sam nie zadbasz o bezpieczeństwo na swoim komputerze. Wystarczy byś zainstalował na nim legalne oprogramowanie, program antywirusowy i firewalla good weight loss supplements. Pamiętaj też o aktualizacjach oprogramowania oraz nie pobieraj programów z nieznanych źródeł – jeśli jakaś strona nie wzbudza Twojego zaufania i nie jesteś pewien jej pochodzenia to poszukaj innego serwisu.

2. Hasło!
Niemal w każdej bajce dla dzieci aby dostać się do skarbca lub przejść do magicznej krainy trzeba podać hasło. Zazwyczaj jest ono bardzo trudne, a losy bohaterów niejednokrotnie są zależne od poprawnego podania ciągu znaków, liczb i cyfr. Nie inaczej jest w życiu, gdzie hasło jest furtką do naszych finansów. O konieczności tworzenia bezpiecznych haseł pisaliśmy już TUTAJ>>>. Dodatkowo pamiętaj też by nie stosować we wszystkich serwisach internetowych jednego hasła, nie udostępniać i zapisywać go w widocznym miejscu.

3. Nie otwieraj podejrzanych maili
Pewnie już wiesz, że jak nagle dostajesz maila z Chin z prośbą o wysłanie jakiś danych lub z załącznikiem, który koniecznie musisz otworzyć to najprawdopodobniej jest to próba włamania na Twój komputer. Taką korespondencję najlepiej od razu wrzuć do kosza i jej nie otwieraj. Zanim klikniesz w jakikolwiek link wysłany na Twoją pocztę e-mail z nieznanego adresu, koniecznie sprawdź stronę www do którego prowadzi dane hiperłącze. Twoją czujność powinny też wzbudzić podejrzane pliki graficzne w załączniku ponieważ mogą być one wyposażone w szkodliwe kody, które ułatwią przestępcom szpiegowanie Cię w sieci.

4. Nie korzystaj z publicznych hotspotów
Lubimy mieć dostęp do swoich  finansów zawsze i wszędzie, prawda? Lubimy być mobilni, niczym nie ograniczeni. Pomimo wielu możliwości jakie daje internet i szyfrowaniu połączenia z bankiem czy innym serwisem to jednak radzimy, aby nie wykorzystywać każdej okazji do zalogowania się w e-finansach. Radzimy unikać miejsc z dostępnymi publicznymi hotspotami, gdzie do jednej sieci Wi-Fi loguje się więcej niż jedna osoba. Nie polecamy też używać kawiarenek internetowych do logowania się w serwisach gdzie trzymamy swoje pieniądze. Najlepiej na swoje konto internetowe logować się w domu i na własnym sprzęcie komputerowym.

5. Zweryfikuj wiarygodność pośrednika
KNF, FCA, ICO, SSL… mówią Ci coś te skróty? Jeśli nie to spokojnie – już tłumaczymy! Każda instytucja finansowa, obojętnie czy to są banki, agencje rozliczeniowe, serwisy do wysyłki pieniędzy czy kantory online podlegają pod nadzór Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). To bardzo ważne czy firma, której powierzasz swoje pieniądze jest pod nadzorem KNF ponieważ wtedy możesz być pewien, że dana instytucja została dokładnie zweryfikowana i spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa. A chcemy by nasze pieniądze były w pewnych rękach, prawda?

Odpowiednikiem KNF w Wielkiej Brytanii jest Financial Conduct Authority (FCA) i jeśli firma działa na terenie UK to warto sprawdzić czy znajduje się w rejestrze tego brytyjskiego urzędu. Mile widziane są także inne zabezpieczenia – przykładowo w Ferpay korzystamy z ICO – Data Protection License, dzięki czemu dajemy Ci pewność, że Twoje dane są dodatkowo chronione. Ponadto musisz pamiętać, że jeśli płacisz kartą za zakupy w sieci to sprawdź komu dokładnie podajesz swoje dane. Strony z pirackim oprogramowaniem, grami hazardowymi czy treściami dla dorosłych to proszenie się kłopoty.


Podsumowując, bezpieczne korzystanie z płatności online wymaga od nas nie tylko znajomości kilku zasad, ale przede wszystkim czujności i rozwagi. Obojętnie czy korzystamy z e-bankowości, wysyłamy pieniądze za granicę lub płacimy za zakupy w sklepach internetowych zawsze warto zwracać uwagę na zasady bezpieczeństwa by nieświadomie nie stać się celem ataku cyberprzestępcy. A tych niestety jest coraz więcej…

af_max_bezpieczenstwo

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nie robimy jaj na Wielkanoc…

Choć dzisiaj Prima Aprilis i nas aż korci by zrobić Wam jakiegoś psikusa to jednak musimy zachować powagę. Kasa to...

Zamknij