logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

100. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Życzenia od Polaków

Przelewy bez granic > Pod patronatem Ferpay  > 100. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Życzenia od Polaków

100. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Życzenia od Polaków

11 listopada obchodziliśmy w Polsce bardzo ważną rocznicę- 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji na facebookowym fanpage’u, we współpracy z Radio Star na  zorganizowaliśmy konkurs. Poprosiliśmy naszych obserwatorów o życzenia dla Polski upamiętniające tę ważną datę. Do wygrania zaoferowaliśmy wejściówki na STAR FESTIWAL  w Peterborough. Z serdeczności otrzymanych od konkursowiczów powstał spory zbiór  serdeczności dla Polski, który niniejszym przedstawiamy.

Przed Wami zbiór życzeń dla ojczyzny otrzymanych od rodaków mieszkających w Polsce i poza jej granicami.

 

 

Irena: 

 

POLSKA piękna przestrzeń życia …moja MATKA mój kraj …RAJ!!!

 

 

 

Paweł:

 

Życzę Polsce i Polakom, by umiała cieszyć się wolnością i niepodległością, gdyż nic nie jest dane raz na zawsze.

 

 

 

Sylwia:

 

100 lat to za mało!!! Tysiąc latek by się zdało… Pokoju…jedności…1000000 lat niepodległości!!! Niech swych granic godnie strzeże by nie zmieniać na papierze. Niech orzełek dumnie czuwa, by się powielała stówa!!!

 

 

 

Wojciech:

 

Życzę mojej Ukochanej Ojczyźnie Polsce jak największej jedności i Miłości o czym napisałem w tej piosence: YouTube: Dzikie Serca- KRÓL

 

 

 

Bożena:

 

Życzę Polsce, żeby zawsze była Polską. Żeby zawsze była niepodległa, żeby Polacy się jednoczyli i w zgodzie i miłości ze sobą żyli, żeby jeden człowiek mógł na drugiego liczyć, gdy zajdzie taka potrzeba. Miłość, szacunek i zrozumienie to każdy Polak powinien wiedzieć.

 

 

 

Aga:

 

100 lat Niepodległej Polsce. Aby zawsze była domem dla powracających z różnych stron Polaków, kochaną Ojczyzną co ma duszę, którą tworzą wszyscy Rodacy mieszkający w Polsce lub podtrzymujący Polskość poza granicami kraju.

 

 

 

Małgorzata:

 

Dla wszystkich Polaków pokoju, sprawiedliwości społecznej, rozwoju w każdej dziedzinie żeby Polska była Polską!

 

 

Edmund:

 

Mądrości Społeczeństwa- POWODZENIA na dalsze lata!

 

 

 

 

 

Kamila:

 

100 lat odzyskania niepodległości to bardzo ważna rocznica. Z tej okazji mojej ojczyźnie życzę:

Języka, którym każdy Polak będzie umiał odpowiednio władać

Szacunku do tradycji i historii oraz pamięci o tych, którzy umieli walczyć i kraj nasz poskładać

– Własności, których tyle mieliśmy i w ręce obce oddaliśmy

Rozsądku tych, którzy mają w swych rękach rządy Państwa, aby swoimi waśniami, chciwością i ślepotą nie zatracili tego za co umierali dniem i nocą ludzie, którzy z obcych rąk kraj nasz odbili i Niepodległą Polskę uczynili

-Życzę ludzi, którzy sercem nie słowami miłują, którzy ziemię czczą a nie na nią plują.

– Życzę ludzi, którzy w ojczyźnie swej chcą żyć, a nie muszą .

 

 

Maria:

 

Na 100 lat niepodległości

Życzę Polsce Polaków zdrowych w jedności i wolności!

A siła zjednoczenia zło w dobro niech przemienia!

 

 

 

Zofia:

 

Życzę Polsce i Polakom spokoju. Jesteśmy jak jedna rodzina- szanujmy się. Aby te spory w kraju skończyły się wreszcie, bo jesteśmy zmęczeni tymi przepychankami,. Aby nie było gorzej, bo teraz nie jest źle.

 

 

 

Kinga:

 

Życzę mojej małej ojczyźnie Polsce, żeby była domem, dla wszystkich Polaków i Polek.  Życzę, żeby nie było już żadnych przelanych łez oraz, żeby istniała jak najdłużej.

 

 

 

Piotr:

 

Aby POLSKA była POLSKĄ- pokoju i miłości i wspólnego wsparcia, a nie nienawiści, która zaczyna się rozprzestrzeniać w naszym kraju.

 

 

 

Monika:

 

Następne 100 lat powinno pokazać, że bogaty potrafi pomóc biednemu, a nie brat bratu wbija nóż w plecy. Miłości do bliźniego i nieważne,  że nie jest ubrany w markowe ciuchy czy kupił w lumpeksie.

Pomocy koledze w odrabianiu lekcji, nie odrzucania dzieci, bo z bidula. Tolerancji dla osób niepełnosprawnych, pomocy i opieki dla bezbronnych zwierząt. Życzę po prostu rozmowy przy kawie, a nie pisania sms-ów siedząc metr od siebie.

 

 

 

Agnieszka:

 

Droga Ojczyzno – mój Kraju ukochany, życzę Tobie bezpieczeństwa i pokoju po wsze czasy, byś była Krainą nieustannie rozwijająca się, mlekiem i miodem płynącą, by ludziom żyło się dostatnio, by wracali do niej Polacy rozsiani po całym świecie…..

 

 

 

Majka:

 

JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA KIEDY MY ŻYJEMY….

POLSKA to nasz dom….Bądźmy patriotami ,a nie wilkami….szanujmy swój kraj i obyczaj…oby Polska nigdy nie utraciła swojej wolności i godności….a flaga biało-czerwona niech zawsze w naszych sercach gości. . .

 

 

 

 

Jan:

 

Życzę mojej kochanej ojczyźnie zrozumienia, jedności, żeby godnie żyć i zarabiać adekwatne pieniądze i żeby był spokój i jeden drugiemu człowiekowi nie był wilkiem.

 

 

 

Lucyna:

 

Ukochana Polsko, w tym dniu wspaniałym życzę Tobie byś na zawsze była wolnym krajem, by Polacy w Polsce i na całym świecie byli jednością i prezentowali Cię z godnością, by szanowali się nawzajem i prezentowali chrześcijańskie wartości.

Kochana Polsko bądź niepodległa po wsze czasy, by kolejne pokolenia mogły cieszyć się wolnością i strzec Twoich granic z wytrwałością. Życzę Ci by młode pokolenia miały pracę, osoby starsze należytą opiekę, a Ty ukochany Kraju rozwiniętą gospodarkę.

Kochana Polsko bądź nam domem, w którym my Polacy jesteśmy zjednoczonym Narodem. Niech nie będzie żadnych rozłamów, lecz serca i myśli Polaków wypełnione mnóstwem radosnych słów.

Moja Ojczyzno życzę Ci również, byś była rządzona sprawiedliwymi, odpowiedzialnymi i uczciwymi rękami, które sprawią, że będziesz Krajem z pełnymi skarbcami. Niech biało – czerwone barwy w sercach Polaków będą trwały po kres świata cały.

 

 

 

Tomasz:

 

Życzę Ci Polsko, aby każdy człowiek mógł znaleźć u Ciebie spokój i szczęście.

 

 

 

Sylwester:

Żeby POLSKA była POLSKĄ a Polak Polakowi bratem.

 

 

 

Małgorzata:

 

Zjednoczenia Polaków i 100 następnych lat pięknej niepodległości.

 

 

 

Paweł:

 

Dużo zdrowia!

 

 

 

Roksana:

 

S – sukcesywnego dążenia do celu,

T – technologicznego i gospodarczego rozwoju,

O – obywateli, prawdziwych patriotów,

 

L – lat kolejnych, niepodległych,

A – atrakcyjnych miast, zabytków,

T – triumfalnych osiągnięć sportowych,

 

P – porządku, ładu i dobrobytu,

O – odwagi i heroizmu,

L – ludzi życzliwych i pomocnych,

S – skuteczności w działaniu,

K – kultywowania tradycji i obyczajów,

O – organizacji w działaniu

 

 

 

Kazek:

 

Życzę Polsce i Polakom, aby się kochali i umieli kochać i wybaczyć i żeby zawsze była zgoda.

 

 

 

 

 

Bogumiła:

 

Polsko – moja rodzima Ojczyzno! Życzę Tobie, by wszystkim żyło się bezpiecznie i spokojnie, rozwoju w każdym kierunku. By każdy miał pracę i dostatnia płace, aby Tobą rządzili mądrzy odpowiedzialni ludzie dbający o dobro społeczne, a nasi Rodacy przebywający za granicami naszego kraju z chęcią wracali do ukochanej Ojczyzny. Nasza na zawsze niepodległa kochana Polsko!

 

 

 

Jadwiga:

 

Polsko, życzę Ci uśmiechów od każdego naszego rodaka, takich szczerych, malowanych naszym pięknym polskim krajobrazem– bocianami królującymi nad Polską, niezwaśnioną wsią bez zazdrości; makami i chabrami w zbożu, które subtelnie słuchają opowieści zakochanych młodych ludzi o naszej dzielnej Ojczyźnie, krzewami dzikich róż, które choć piękne, to przez kolce potrafią zranić, tak jak zranione bywało serce naszego kraju.

Życzę Ci też, Polsko, byś już na zawsze była niepodległa i by każdy czuł się w Tobie jak w raju tu na ziemi. Abyś przyciągała swym nieokiełznanym acz zwycięskim charakterem, otwartością godną mistrza, byś przyklaskiwała naszym Wielkim Polakom. By nikt nie musiał już wyjeżdżać poza Twoje granice w poszukiwaniu chleba lub bezpiecznego życia nienaznaczonego krwią i blizną.

By słowo „patriotyzm” nabrało większej treści, nowego wymiaru, okraszonego wartościami, które zawsze były dla Ciebie ważne. Byś przyciągała do siebie tolerancją, byś krzewiła mądrość i przyklaskiwała prawdzie.

By Cię szanowano jak matkę, by na dobre zniknęły waśnie, antagonizmy. By słowa „wojny”, „bitwy” już więcej nie pojawiły się na kanwach Twojej historii. Byś była dla każdego z nas królową świata, tą, o której zawsze mówi się z szacunkiem, czułością, troską, sympatią. Niech każdy ma Cię w swoim serduchu, nie zapominając o swoim pochodzeniu, Twoich tradycjach, Twoich wsiach, miasteczkach i miastach, Twojej miłości do nas. Żyj wiecznie!

 

 

 

Małgosia:

 

Moc płynie z ducha ludu, który staje w Twej obronie. 100- letni Płomień Zwycięstwa rozświetla Europę. Wielka jesteś ojczyzno moja!

 

 

 

Marzenna:

 

P– pokoju w naszym kraju,

O– odwagi,

L– ludzi oddanych

S– sukcesów międzynarodowych

K– korzyści

A– absolutnie samych sukcesów.

 

STO LAT MOJA POLSKO!

 

 

 

Krystian:

 

Były gruzy… Otwarte bramy

To my wygraliśmy!

NIE ODDAMY NASZEJ MAMY!!!!

 

POLSKA NIEPODLEGŁA OD 100 LAT!

MA NIEJEDNĄ BLIZNĘ

ŻOŁNIERZE ODDALI ŻYCIE ZA NASZ KRAJ!

ŻOŁNIERZE ODDALI ŻYCIE ZA NASZĄ OJCZYZNĘ!

 

DZIĘKUJEMY PANIE MARSZAŁKU PIŁSUDSKI!

ZA WSPANIAŁĄ ARMIĘ POLSKĄ, WSZYSCY DZIĘKUJEMY!

DZIĘKI TEMU KAŻDY MOŻE CZUĆ SIĘ LUDZKI!

OBIECUJĘ, ŻE I MY NIE ZAWIEDZIEMY!

 

JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA!

W SERCACH NASZYCH DO KOŃCA ŚWIATA!

KRAJ NASZ SIŁ CORAZ WIĘKSZYCH NABIERA!

NIE ZŁAMIE NAS ŻADNA ARMATA!

 

NIE ZABIORĄ JUŻ NAM MAMY!

NIE ZABIORĄ PROMIENI SŁOŃCA!

MY SIĘ NIGDY NIE PODDAMY!

BO MY TO JEDNOŚĆ!

BO MY TO POLSKA WALCZĄCA!

 

ŻYCZYĆ NIC NAM NIE MUSZĘ,

POLAK Z POLAKIEM

DLA SWOJEGO KRAJU

PRZETRWAJĄ NAJGORSZE KATUSZE.

100 LAT! DZIĘKUJEMY!

 

 

 

 

Anna:

 

Naszej kochanej ojczyźnie życzę przede wszystkim jedności i zgody w narodzie . Szybkiego rozwoju gospodarczego i następnych stu lat wolności . Bo tu jest moje miejsce , tu jest mój kraj który kocham i szanuję.

 

 

 

Jadwiga:

 

Aby Polska była Polską, a Polacy Polakami!

 

 

 

Ewa:

 

Życzę Polsce, aby była krajem ludzi mądrych i otwartych na świat i innych ludzi.

 

 

 

Natalia:

 

UKOCHANA OJCZYZNO

KRAJU WSPANIAŁY

JUŻ NIGDY KRWIĄ I BLIZNA

NIE BĄDŹ SZPETNIAŁY!

WOLNOŚCI SŁOWA

BO NIEJEDNA W KRAJU OSOBA POMYSŁOWA;

PRAWA DO WYBORU

I ŻADNEJ UTRATY HONORU;

STU LAT KOLEJNYCH

JAK NAJMNIEJ EMIGRACYJNYCH;

ŻEBY KAŻDY W OJCZYŹNIE CZUŁ SIĘ SWOJO

I MÓGŁ SPOKOJNIE DOM RODZINNY NAZWAĆ OSTOJA;

ABY KAŻDEGO ROKU KOLEJNA ROCZNICE ŚWIĘTOWAĆ

TEJ JEDNEJ DATY SIĘ TRZYMAĆ I NASTĘPNE NIEPODLEGŁE LATA NOTOWAĆ.

CHWAŁA BOHATEROM!

 

 

 

Zuzka:

 

SZACUNKU

POTĘGI GOSPODARCZEJ

POGODY DUCHA

WOLNOŚCI

ODWAGI

ZŁOTEJ ERY

 

 

 

Weronika:

 

Niepodległości na zawsze

Integracji rodaków

Empatii do bliźniego

Pokoju

Odwagi

Dążenia do jeszcze lepszego jutra

Leku na całe zło

Euforii, jak w piosence Bednarka

Gospodarczego rozwoju

Łzy ani jednej

Adekwatnych zarobków

 

 

 

Urszula:

 

Polsko moja kochana Ojczyzno, życzę jedności i zgody w narodzie, bo już historia karty zapisała Liberum veto, głupota i buta zły wpływ na dobro Twoje miała. Rozwijaj skrzydła w każdej dziedzinie.doceniaj trudy młodych, ich wykształcenie, bądź im matką tolerancyjną i wyrozumiałą.

Strzeż swoich granic lecz nie zamykaj niech biało czerwona i orzeł biały kojarzą się z przyjaźnią, otwartym, pomocnym sercem i tolerancją. Kochana, życzę bogatego, zasobnego budżetu dzielonego przez rządzących sprawiedliwie to gwarancja zadowolenia i spokoju społecznego. Polsko następnych szczęśliwych 100 lat !!!! Wtedy się nie spotkamy, ale moje wnuki w sercu gorącym będą Cię zawsze miały.

 

 

 

 

 

 

Karolina:

 

Polsko ma droga, tyś swoje widziała,

Nie raz w swej historii cudów dokonała!

Dziękuję, że dajesz nam tyle radości,

Gdy 100 lat temu pokazałaś męstwo i obraz godności.

 

W dniu Twego jubileuszu życzę przede wszystkim zdrowia,

Niechaj każdy obywatel radości tej krainie doda.

By od Tatr samiuśkich aż po same morze,

Każdy rodzic dzieciom hymn śpiewać pomoże.

 

Życzę Tobie również, abyś wolna była,

Swoje już przeżyłaś, pewnie się zmęczyłaś.

Tyś coraz piękniejsza, taka też pozostań,

Swoim pięknem dostarczasz nam ciągłych doznań.

 

Życzę również Tobie, byś się nie zmieniała,

Byś widnieć na mapie już nigdy nie przestała.

Tyś dla nas najlepsza, wszyscy o tym wiemy,

Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy!!!

 

Za wszystkie emocje, wolność… dziękujemy.

Jaką będziemy obchodzić za 100 lat rocznicę???

Wszyscy dobrze wiemy!!!

 

 

 

Maria:

 

Droga Ojczyzno, życzę Ci, aby nie było sporów między nami i kłótni, żebyśmy byli zawsze dumni i uśmiechnięci, że jesteśmy Polakami.

 

 

 

Mona:

 

Życzę Polsce, naszej BOHATERCE, by mimo wichrów historii zawsze wychodziła zwycięsko i nic nigdy nie było w stanie jej złamać, gdyż nasze polskie blizny są naszą siłą.

Siła Polaka polega na tym, żeby być coraz to twardszym, wyrobić w sobie zawiły system ochrony, który pomaga nam pogodzić się z prawdami życia.

Niech Polska zawsze z uporem i z podniesioną głową dźwiga swój ziemski krzyż. Każdy krok do przodu niechaj będzie weselszy nadzieją, bo co krok naprzód, to bliżej celu, do którego zmierzamy.

 

 

 

Edyta:

 

W dniu tak szczęśliwym chciałabym Ci Polsko życzyć wszystkiego dobrego. Chciałabym Ci również podziękować za życie, za wolność, za wszystko co mam. Dziękuję za rodzinę. Ojczyzno, dziękuję za piękno przyrody. Z całego serca dziękuję Ci Polsko i składam najserdeczniejsze życzenia

 

Mieszkasz lub pracujesz za granicą? Z pewnością od czasu do czasu wysyłasz pieniądze do Polski. Jeżeli  cenisz wysoki kurs walut, szybkość i bezpieczeństwo transakcji zapraszamy na  stronę FERPAY. Każdy pierwszy przelew wykonujemy ZA DARMO, wystarczy podać kod: HELLO. Zapraszamy!

 

 

 

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ciekawostki o Finlandii. Nasze TOP 10

Finlandia. Niezwykły kraj na północy Europy z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. Państwo błędnie zaliczane przez niektórych do...

Zamknij