logo

Wyślij pieniądze:

* WYŚLIJ PRZELEW DO POLSKI
* WYŚLIJ PRZELEW Z POLSKI


KONTAKT:
email: contact@ferpay.com

Tel.: +44 800 774 7477
0 1733 808 928 

100 lat Polsko! Wygraj bilety na Star Festiwal 2018

Przelewy bez granic > Pod patronatem Ferpay  > 100 lat Polsko! Wygraj bilety na Star Festiwal 2018

100 lat Polsko! Wygraj bilety na Star Festiwal 2018

Peterborough- niemal 140- tysięczne miasto w Wielkiej Brytanii stało się na przestrzeni lat całkiem prężnie działającym ośrodkiem polonijnym. Właśnie z tego powodu twórcy Radia Star wybrali to miejsce na organizację niezwykłego wydarzenia. To w Peterborough, 18 listopada odbędzie się II edycja Star Festiwal.

Rok 2018 jest dla Polaków wyjątkowy.Dokładnie 100 lat temu, 11 listopada 1918 roku spełnił się sen pokoleń Polaków. Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata– napisano w uchwale Sejmu ustanawiającej 2018 roku Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jak podkreślono w dokumencie- to dzięki tym, którzy pozostali nieugięci, nasz naród wyszedł zwycięsko z dziejowej próby.

Odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin – głosi uchwała. Sejm wyraził też nadzieję, że wzorem Ojców Niepodległości – Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego – Polacy porzucą spory, by wspólnie świętować ten radosny Jubileusz w jedności i pojednaniu.

 

Jak widzicie- jest co fetować! W tym roku na koncert, którego hasło przewodnie brzmi 100 lat Polsko; zaproszono wybitnych przedstawicieli polskiej piosenki. Na scenie zobaczymy Kamila Bednarka, Annę Wyszkoni oraz Krzysztofa Cugowskiego. To w ich towarzystwie będziemy świętować tę wiekopomną rocznicę.

 

 

Co trzeba zrobić, by razem z innymi przedstawicielami Polaków na Wyspach celebrować na Star Festiwal jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski? Trzeba wziąć udział w konkursie odbywającym się na facebookowym fanpagu Ferpay. Od 22października do 9 listopada 2018 roku czekamy na Wasze zdjęcia odpowiadające na pytanie: Z czym kojarzy Ci się Polska? i krótki do nich opis. Konkurs odbywa się na facebookowej stronie naszego serwisu. O tu: KONKURS.

Zapraszamy!

Podziel się:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzień Poczty Polskiej

Wiecie, że Poczta Polska działa nieprzerwanie od niemal 500 lat, ma prawie 8000 placówek, filii oraz agencji i jest jednym z największych pracodawców w Polsce? Bez...

Zamknij